Czarne chmury nad kultowym niemieckim klubem

News

Niejasną przyszłość ma przed sobą kultowa miejscówka w Hamburgu. Golden Pudel zostanie wystawiony na aukcję.

Golden Pudel to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na klubowej mapie Niemiec. To własnie tam, na elektronicznych imprezach z punkowym pazurem, rozkwitła kariera m.in. Heleny Hauff.

Właściciele budynku Rocko Schamoni (do którego należy piętro z klubem) oraz Wolf Richter (do którego należy kawiarnia nad pudlem) od dwóch lat nie mogą dość do porozumienia w sprawie spłaty przez Richtera jego części wkładu. Sprawa tafiła do sądu, a właściciele zerwali ze sobą umowę dotyczącą najmu budynku. Ten z kolei, już 20 kwietnia trafi pod młotek aukcyjny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czy nowy właściciel będzie zainteresowany kontynuacją klubowego życia Golden Pudel? Tego nie wiadomo, ale powstała grupa „the freaks are alright„, której celem jest zachowanie ostoi undergroundu w Hamburgu. Ruszyła nawet zbiórka, mająca pomóc wygrać aukcje i zachować miejsce. Cel, 800.000 euro wydaje się być niemożliwy do zebrania, ale swoją cegiełkę możecie dorzucić tutaj.

Klub wydał także oświadczenie, w który możemy przeczytać m.in.:
Obecnie Pudel myśli długo, ciężko i zbiorowo. Wkrótce otworzy swoje usta, a wielu dołączy do szczekania. Dziękujemy wam wszystkim za miłość i wsparcie, ale pragniemy zauważyć, że akcja crowdfundingowa, która krąży po sieci nie jest bezpośrednio związana z Pudlem.
O rozwoju sprawy będziemy informować.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →