Poezja romantyczna według Last Robots

Kultura

Duet Last Robots reprezentuje Polskę w międzynarodowym projekcie Goethe.rmx, polegającym na elektronicznej interpretacji ballady "Król w Thule" Johanna Wolfganga Goethego.

Projekt Goethe.rmx organizowany jest przez Goethe Institut w Monachium. Twórcą pierwszej elektronicznej interpretacji ballady Johanna Wolfganga GoethegoKról w Thulu” jest Emil Klotzsch, który oddał swe dzieło w ręce dziewięciu remikserów pochodzących z Brazylii, Węgier, Czech, Australii, Grecji, Belgii, Kanady, Rosji oraz Polski. Celem projektu jest sprawdzenie jak bardzo specyfika danego kraju oraz osobowość twórcy wpływają na muzykę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nasz kraj reprezentują Igor i Bert znani jako Last Robots. Pracę nad remiksem zaczęliśmy od przypomnienia sobie ballady Goethego i dyskusji nad tekstem, który naszym zdaniem gra w tym projekcie pierwszoplanową rolę – mówi Bert – Zaproponowana przez Emila strona muzyczna utworu wydała nam się dość smutna, dlatego postanowiliśmy ją nieco „uradośnić”. Wszak sam utwór Goethego aż tak smutny nie jest…

Zachęcamy do sprawdzenia jak prezentuje się poezja romantyczna w klubowym wydaniu. Wszystkie utwory można pobrać za darmo.


Emil Klotzsch (goethe.rmx – Poland) – Koenig in Thule (Last Robots Remix) by goethe.rmx

Goethe.rmx – electronic interpretation of Goethe by goethe.rmx

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →