GIGEE z kolejną, świetną EPką wydaną przez Katermukke

News
MUNO TeleGram: GIGEE - wywiad

Paulina Gielniewska nie zwalnia tempa. Artystka tworząca pod aliasem GIGEE zaprezentowała najnowsze wydawnictwo. Minotaur EP ukazała się nakładem słynnej oficyny Katermukke.

GIGEE kolejny raz dla Katermukke

Rezydująca na co dzień w Paryżu didżejka i producentka nie po raz pierwszy znalazła się w katalogu berlińskiej wytwórni. Dla Polki to już kolejne nagranie sygnowane logiem Katermukke. Debiut pod skrzydłami tego labelu, GIGEE zaliczyła w październiku ubiegłego roku prezentując EPkę Reborn Pulse. Od tego czasu, jej twórczość została doceniona m.in. przez Solomuna, Marco Carolę czy Johna Digweeda. Czym tym razem zaskakuje artystka?

GIGEE. Jak brzmi Minotaur EP?

Tytułowy utwór jest na tyle zaskakujący, że równie dobrze jak w Katermukke, mógłby znaleźć się w portfolio… Running Back. Wszak Gerd Janson niejednokrotnie raczył nas mocno syntezatorowym brzmieniem, zarówno w swoich setach, jak i wydawanych przez swoją oficynę nagraniach.

Minotaur to melodyjny, elektryzujący kawałek, który ma ogromny, parkietowy potencjał, a także umiejętnie zbudowany, nieprzytłaczający klimat. Trudno jednoznacznie zdefiniować stylistykę kompozycji, przez co ma ona unikatowy charakter i otwiera nieograniczone możliwości wkomponowania jej w rozmaitej maści sety. To już kolejny raz, gdy Gielniewska pokazuje się z podobnej strony, przez co zyskuje uznanie z różnych, czasem odległych stron sceny klubowej.

Przeciwwagę (a może doskonałe uzupełnienie?) dla Minotaura stanowi niego b-side w postaci numeru Hall Of GodsUtwór ten to pozycja odprężająca, pełna przestrzeni i swobody… Doskonała propozycja na closing imprezy.

GIGEE – Minotaur EP już w sprzedaży

Najnowsza EPka GIGEE ujrzała światło dzienne 17 lipca i jest już dostępna online. Wydawnictwo można zakupić w formie cyfrowej m.in. za pośrednictwem portalu Beatport.

MunoTelegram z GIGEE

Przy okazji premiery swojej poprzedniej EPki, tym razem dla Mobilee, GIGEE udzieliła nam wywiadu, w którym opowiedziała o nabierającej rozpędu karierze, kreatywności w czasie pandemii i nie tylko. Zapraszamy do lektury wywiadu!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →