Giganci łączą siły. Bonobo i Jordan Rakei w świetnym wspólnym utworze

News

Bonobo i Jordan Rakei łączą siły w piosence Shadows. To kolejny singiel z nadchodzącego albumu Bonobo Fragments, który ukaże się 14 stycznia. Sprawdź, jak to brzmi!

Bonobo z jedenastym albumem w Ninja Tune

Jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki elektronicznej – Bonobo – podzieliła się kolejną zapowiedzią swojego nadchodzącego albumu Fragments. Za wydawnictwo najnowsze krążka Simona Greena odpowiedzialna będzie legendarna londyńska oficyna Ninja Tune.

Bonobo to postać dobrze znana polskiej publiczności. Pochodzący z Brighton angielski muzyk, producent i kompozytor za każdym razem gdy pojawia się nad Wisłą, kompletuje na swoich występach pełne sale.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To jeden z tych artystów, którego muzyka gości wyłącznie w jednym miejscu – i takim domem dla kompozycji Bonobo jest właśnie Ninja Tune. Fragments jest jedenastym albumem Anglika, który pojawi się właśnie pod tym adresem. Trzeba przyznać, że tak bliska współpraca na linii label-artysta to dzisiaj rzadkość.

Bonobo z jedenastym albumem w Ninja Tune

Współpraca z najlepszymi muzykami

Utwór Shadows, opisany przez Greena jako „old school inspirowany przez brzmienie Detroit techno, Moodymanna i Theo Parrisha”, powstał z pomocą przyjaciela i kolegi z wytwórni Ninja Tune – Jordana Rakeiego. Artysta ten pochodzenia nowozelandzko-australijskiego jest nie tylko piosenkarzem i autorem tekstów, ale i producentem muzyczny. Połączenie tak wielkich i twórczych umysłów przyniosło owoc w postaci wspólnej piosenki Shadows.

Shadows brzmi odurzająco – nawiedzony groove z furczącym basem i trzeszczącym Fenderem Rhodesem rośnie ekstatycznie na wznoszących się syntezatorach i smyczkowych arpeggiach. Jak sam Rakei opisuje:

Jestem wielkim fanem Bonobo od długiego czasu i wspólna praca z nim to coś wyjątkowego. Zaczęliśmy nagrywanie tego utworu zdalnie na początku lockdownu. Simon wysłał mi kompozycje, a ja napisałem 3 różne wersy i 3 różne refreny. Kiedy pracujesz zdalnie, naprawdę trudno jest ocenić, czy dany pomysł pasuje do pierwotnej wizji. On wybrał swój ulubiony wers i ulubiony refren, a ja nagrałem swoją partię w londyńskim studio.

Album Fragments z udziałem takich gości jak Jordan Rakei, Jamilia Kadhja Bonet, O’Flynn i Miguel Atwood-Ferguson ukaże się 14 stycznia nakładem Ninja Tune. Pre-orderu płyty można dokonać w sklepie plays. Swoją drogą, nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby Bonobo pojawił się z najnowszym materiał na którymś z letnich polskich festiwali.

Pełna tracklista:

 1. Polyghost (feat. Miguel Atwood-Ferguson)
 2. Shadows (feat. Jordan Rakei)
 3. Rosewood
 4. Otomo (feat. O’Flynn)
 5. Tides (feat. Jamila Woods)
 6. Elysian
 7. Closer
 8. Age of Phase
 9. From You (feat. Joji)
 10. Counterpart
 11. Sapien
 12. Day by Day (feat. Kadhja Bonet)


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →