Gdańska Ziemia kolejnym klubem proszącym o wsparcie finansowe

Artykuł

Gdańska Ziemia dołącza do listy klubów, który zmuszony obecną sytuacją, wystosował do swoich odbiorców apel z prośbą o pomoc finansową. W podziękowaniu za wpłaty klub przygotował dla wpłacających różnego rodzaju gadżety.

Powoli przyzwyczajamy się do obecnego stanu rzeczy i długoterminowej wizji, w której nieprędko doświadczmy muzycznych wrażeń w naszych ulubionych klubach. Nie trudno było oprzeć się wrażeniu, że pierwsze zainicjowane zrzutki przez Jasną 1 i Transformator, będą zwiastunem efektu domina, przed którym nie uchroni się chyba żaden klub w Polsce.

Ziemia. Co się odwlecze…

Parafrazując jedno z najpopularniejszych przysłów „co się odwlecze, to nie uciecze”, nie trudno się domyślić, że sytuacja, z jaką muszą zmierzyć się właściciele i ludzie skupieni wokół klubu Ziemia, jest nie do pozazdroszczenia. Cierpliwe wyczekiwanie na dalszy rozwój wydarzeń zostało brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Włodarze miejscówki nie mieli tym samym innego wyjścia, niż wystosować apel z prośbą o pomoc.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ziemia

Zwlekaliśmy z tą decyzją, ale dłużej już nie możemy. Losy naszego kochanego klub Ziemia z wiadomego powodu stanęły pod znakiem zapytania. Doskonale wiemy jak ciężko jest teraz każdemu, ale bez wsparcia finansowego niestety nie damy rady się utrzymać. Prowadzenie klubu wiąże się z bardzo dużymi, nie zawsze widocznymi na pierwszy rzut oka kosztami: czynsz, podatki, ZUS-y, koncesje, stałe umowy (sporo tego), no i kredyty.

Niestety nie jesteśmy krezusami, więc budowa systemu nagłośnieniowego (jesteśmy z niego dumni i wiemy, że sami go chwaliliście), czyli zakup sprzętu nagłośnieniowego i adaptacja akustyczna sali tanecznej, kosztowała mnóstwo pieniędzy. Niestety wszystkie źródła dochodów nam wyparowały i nawet jeśli uda się nam odroczyć płatności na kilka miesięcy, to obawiamy się, że nie odrobimy strat.

Ziemia. Wydarzenia kulturalne od A do Z

Stali bywalcy Ziemi niejednokrotnie podkreślali znaczenie i wartość klubu na trójmiejskiej mapie kulturowej. Miejsce to znane jest ze swojej otwartości na wszelkiego rodzaju wydarzenia, co w samo w sobie świadczy o jego wyjątkowości względem swoich odpowiedników. Oprócz – rzecz jasna – imprez z muzyką elektroniczną, na przestrzeni dwóch lat działalności klubu mogliśmy również doświadczyć koncertów, warsztatów, wernisaży, spotkań edukacyjnych, spektakli i tzw. „improwizacji”.

Przez ostatnie lata Ziemia stała się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Trójmiasta. Z powodzeniem organizowaliśmy imprezy Dj-skie do białego rana, koncerty niezależnych zespołów, pokazy filmów, dyskusje. Gościliśmy teatry, stand’upy, spotkania naukowe, spotkania Sexed. W Ziemi założyliśmy też szkółkę dj’ską, a pierwsi adepci stawiają już kroki w sztuce DJ-skiej. Nie możemy wyjść z szoku jak szybko i zdecydowanie przerwaliśmy naszą działalność. Sezon, czyli czas gdy organizujemy dla Was najwięcej, trwa w Ziemi od października do maja.

Katastrofa spadła na nas w najgorszym momencie. Musieliśmy odwołać wiele zaplanowanych dużo wcześniej wydarzeń w tym długo oczekiwane (jeszcze zanim się odbyły) występy Dj-a Assaulta, Jacka Sienkiewicza czy wrocławskiego trio The Kurws. Ziemia stała się źródłem utrzymania dla kilkunastu osób. Barmanów, barbecków, ochroniarzy, osób pracujących w szatni, na bramce, sprzątaczki, obsługi technicznej czy w końcu dla Spółdzielców czyli członków Spółdzielni Socjalnej Dwie Zmiany, która prowadzi i zarządza klubem. Pośrednio Ziemia była także miejscem dochodu dla muzyków, Dj-ów i VJ-ów. 

Ziemia. Wspierasz? Dostajesz!

Podobnie, jak w przypadku innych klubów, również Ziemia nie chce zostawiać swoich najzagorzalszych fanów z pustymi rękami. W związku z zapoczątkowaniem zrzutki każdy, kto zdecyduje się wesprzeć klub, otrzyma gadżet adekwatny do ilości wpłaconej sumy.

1. Przypinka dla każdego Zrzutkowicza
2. 40 PLN + : torba
3. 80 PLN + : koszulka (S,M,L,XL,XXL)
4. 100 PLN + : szalik
5. 200 PLN + : pakiet VIP ” Szalony Darczyńca”

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/kpzdyd

Ale…nie chcemy użalać się nad naszym losem i dokładać Wam zmartwień. Chcemy zakasać rękawy i zawalczyć o nasz kochany klub! Chcemy by wraz z pierwszymi ciepłymi wieczorami znów można było się spotkać w ziemskim ogródku przy dźwiękach naszych dj-ów rezydentów. W podziękowaniu za Wasze wpłaty przygotowaliśmy dla Was szereg gadżetów, które będziecie mogli dumnie nosić! Ziemię prowadzi Spółdzielnia Socjalna Dwie Zmiany.

Jako przedsiębiorstwo społeczne realizujemy zadania z zakresu pożytku publicznego, propagując kulturę niezależną, piękną w swoim zróżnicowaniu. Tworzymy miejsce, otwarte na różnorodność, przyjazne dla wszystkich bez względu na wyznanie, orientacje seksualną czy kolor skóry. W skrócie takie, do którego sami chcielibyśmy chodzić. „Wszyscy Ziemianie są równi”. Ten napis witał Was oprawiony w ramkę niedaleko wejścia przywołując panujące w klubie zasady PLUR (Peace, Love, Unity, Respect).

Światowa branża klubowo-muzyczna znajduje się w sytuacji bez precedensu. Trudno oszacować jak długo utrzyma się obecny stan rzeczy i jak mocne odciśnie on piętno. Jednego możemy być pewni. Kwestią czasu jest kiedy większość klubów w Polsce zwróci się z podobnymi apelami do swoich bywalców…

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →