Gavinco – Alone With You

607
Playlista

Gavinco, czyli Joe Newham, pokazuje jak powinno łączyć się house z jazzem. W swoim najnowszym numerze Alone With You robi to doskonale.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii producent i didżej swoimi pierwszymi nagraniami podzielił się dwa lata temu. Od tamtej pory, Gavinco konsekwentnie tworzy spokojną, zdystansowaną muzykę house, w której łączy inspiracje jazzem czy afrobeatem.

Brzmienie Newhama to niespieszna elektronika przyozdobiona instrumentalnymi i wokalnymi wstawkami, momentami puszczająca oko w kierunku trip-hopu czy downtempo. Swoją twórczością, Gavinco nawiązuje do takich postaci jak Laurence Guy czy Seb Wildblood.

Romantic house od Gavinco

Zamiast do pląsania po parkiecie, Gavinco stawia na budowanie intymnej atmosfery. Można rzec, iż house w jego wydaniu ma dość romantyczne oblicze, któremu trudno się oprzeć. Zresztą zaprezentowany dwa lata temu numer Silver do dziś zgromadził ponad 2,8 miliona odsłon na YouTube, co pokazuje, iż taka muzyka ma wzięcie.

Gavinco – poznaj Alone With You, posłuchaj Caravella EP

Alone With You, najnowsze nagranie Gavinco, ukazało się pod szyldem Satta Records, labelu założonego przez Newhama. To pierwszy utwór zaprezentowany od chwili premiery Caravella EP. Wspomniane wydawnictwo ujrzało światło dzienne 12 marca, dzięki internetowemu labelowi Housem Records. EPka składająca się z czterech numerów, pełna jest leniwych, przyjemnych dźwięków, które umilą niejedno sierpniowe popołudnie. Caravella EP dostępna jest także w formie płyty winylowej. Można ją zakupić tutaj.