Gathaspar – Hurry Up Pony! EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/22
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Gathaspar to bez wątpienia jedna z najciekawszych postaci na polskiej scenie techno i minimal. W zaskakującym tempie zaskarbił sobie sympatię koneserów gatunku jak i zdobył uznanie wśród renomowanych wytwórni, czego dowodem jest debiutancki album na Resopal Schallware oraz kontrakt z Freunde Am Tanzen. Najnowsza EP-ka zatytułowana „Hurry Up Pony! EP” ukazała się nakładem szwajcarskiego labelu Numbolic.
Wydawnictwo obszerne, bo aż dziesięcioutworowe składa się z pięciu autorskich nagrań, z których każde poddane zostało reinterpretacji. Mając w pamięci dojrzały i zróżnicowany album „Artifical Respiration”, takiegoż materiału spodziewam się i tym razem.
Na początek minimalowyHurry Up Pony!„, pełen tajemniczo brzmiących wokali, powoli wprowdza nas w mroczne muzyczne wizje warszawskiego artysty. Gathaspar umiejętnie dozuje napięcie aż do ostatnich sekund. Dualism swój remix oparł na bardziej pulsującym podkładzie, natomiast przestrzeń wypełniają różnego rodzaju „zakłócenia”.
Charczący basem „Kidnapped Balloon” to numer uproszczony do granic możliwości. Pozbawiony wszelkich udziwnień czy choćby jakiejkolwiek namiastki melodii. Wątpliwą kwestią jest sens istnienia remiksu Hidenobu Ito, który od oryginału różni się jedynie detalami. Być może remikser uznał, iż pierwowzór jest tak dobry, iż nie wypada wiele w nim zmieniać. Chyba, że zabrakło na to pomysłów…
Saving Is Sexy” to wraz z numerem tytułowym, główne powody dla których warto zapoznać się z tą EP-ką. Podobny schemat jak w „Hurry Up Pony!” – dużo wokalu okraszonego minimalowym, jednakże dynamicznym bitem. Grau w swoim remiksie gdzieniegdzie w charakterystyczny sposób łamie „czwórki” oraz wzbogaca track o dudniący bas i bębny. Niestety, pomimo tych zabiegów – 1:0 dla wersji oryginalnej.
Zgodnie z moimi przewidywaniami, znalazło się też miejsce na muzykę eksperymentalną, do której z całą pewnością można zaliczyć „Valley” oraz „We Have Nothing„. Ten pierwszy otacza słuchacza ambientową przestrzenią, drugi natomiast z powodzeniem mógłby znaleźć się na soundtracku horroru. Remikserzy obu dzieł – Storlon oraz Kaster Cordalis zaserwowali całkiem udane i nieco bardziej konwencjonalne wersje.
„Hurry Up Pony! EP” to smaczny kąsek dla fanów minimalu w bardziej basowym i eksperymentalnym wydaniu. Miłośnikom lżejszych odmian elektroniki raczej nie przypadnie do gustu, niemniej warte uwagi.


GATHASPAR – HURRY UP PONY! – NUMB013 by numbolic

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Hurry Up Pony!

02. Kidnapped Balloon

03. We Have Nothing

04. Saving Is Sexy

05. Valley

06. Hurry Up Pony! (Dualism Remix)

07. Kidnapped Balloon (Hidenobu Ito Remix)

08. We Have Nothing (Kaster Cordalis Remix)

09. Saving Is Sexy (Grau Remix)

10. Valley (Storlon Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →