Gathaspar – Cedar EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/07/15
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Freude Am Tanzen to wytwórnia doskonale znana każdemu miłośnikowi elektroniki. Imponujące grono artystów, w którego skład wchodzą choćby DJ Koze, Marek Hemmann, Mathias Kaden, Robag Wruhme czy Mark Henning świadczy o elitarności niemieckiego labela. Zatem można sobie wyobrazić jak wysokie wymagania stawiane są przed producentami chcącymi związać się z tą oficyną. Tym bardziej cieszy fakt, że właśnie w jego szeregi wstąpił pochodzący z Warszawy Gathaspar.
Pomimo krótkiego stażu na scenie muzycznej nikt nie ma wątpliwości co do niezwykłego talentu Gathaspara. „Cedar EP” składa się z sześciu dość różniących się od siebie utworów, jednak posiadających wspólny mianownik w postaci emocjonalności. Nie ukrywam, iż właśnię tę cechę cenię sobie w elektronice najbardziej.
Spośród całego zestawu numerów trudno wybrać ten jeden najlepszy. To wydawnictwo zostało stworzone, by słuchać je w całości, gdyż każdy z utworów pełni określoną funkcję i ma swoje niezmienne miejsce w szeregu. „Lubica” doskonale sprawdza się jako wstęp – delikatny dub pozwala na powolne zanurzenie się w przesiąkniętych emocjami dźwiękach. Przestrzenny i minimalowyCedr” świetnie komponuje się z następującym po nim głęboko pulsującymCity Roast„.
Drugi „rozdział” EP-ki stanowi hołd w stronę muzyki Wschodu. Zarówno „Grandfather And Trombone” jak i „Adoracja Sakramentek” brzmią niezwykle intrygująco i przejmująco. Szczególnie ta druga kompozycja doskonale buduje napięcie. Wydawnictwo zamyka „Peaberry” – wyraźnie żwawszy i okraszony prawdopodobnie papuaskim śpiewem plemiennym.
„Cedar EP” jest kolejnym potwierdzeniem kunsztu i pomysłowości Gathaspara. Szczególnie ważne jest to, iż nie zamyka się w jednej stylistyce, przez co nie ma mowy o znużeniu podczas słuchania jego muzyki. Polecam!


Gathaspar – Cedar by Freude am Tanzen

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Lubica

02. Cedr

03. City Roast

04. Grandfather & Trombone

05. Adoracja Sakramentek

06. Peaberry

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →