Fusion F & Come T – Blue River EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2012/01/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Z przyjemnością wspominam okres, kiedy rozpływałem się przy produkcjach takich wykonawców jak Benz & MD, Simon & Shaker, Dousk czy Eelke Kleijn. W chwili obecnej progressive house jest gatunkiem trochę zapomnianym, dlatego cieszy fakt, ze kanadyjska wytwórnia Nueva Digital z powodzeniem wydaje kolejne tytuły tego gatunku.
Na EP-kę ‚Blue River‚ autorstwa duetu Fusion F & Come T składają się oryginał oraz trzy remiksy. Remiksy nie byle kogo, bo swoimi umiejętnościami popisali się wyjadacze, jeśli nie powiedzieć legendy progresywno-housowej sceny – Luke Fair, Jody Wisternoff oraz bardziej znany amerykańskiej niż europejskiej publiczności Darin Epsilon.
Fusion F & Come T zgotowali nam smakowitą mieszankę delikatnych, nieco etnicznych dźwięków, połączonych z soczystym, płynącym basem i domieszką nostalgicznej melodii. Każdy element tej muzycznej układanki jest wyszlifowany i wyrazisty. Utwór łatwo wpada w ucho, ale wcale nie oznacza to, ze jest prosty i banalny.
Jody jest jak zwykle konsekwentny w trzymaniu się swojego charakterystycznego stylu – unikatowego połączenia melodyjnych padów, lekko kwaśnej elektroniki i głębokiego, energicznego basu. Świetnie zaaranżowana przestrzeń sprawia, że z każdym kolejnym odsłuchem odkrywamy coraz to nowe dźwięki, początkowo niezauważalne, a równie nietuzinkowe i wciągające.
Autor jedenastej odsłony składanki Balance – Luke Fair – słynący bardziej z niezapomnianych setów niż powalających produkcji, również nie postanowił pójść na łatwiznę. Z gracją ubiera ‚Blue River’ w całkiem nowe szaty, jakże charakterystyczne dla swojej stylistyki. Znajdziemy tu więcej płynących syntezatorów, wspaniale zagospodarowane tło i fantastyczny housowy groove.
Słabo wypada remix Darina Epsilona, który jest tylko lekką wariacją na temat ‚Blue River’. Artysta czerpie z niego pełnymi garściami, gdzieniegdzie zmienia kilka dźwięków, pozostawiając charakterystyczne elementy oryginału zupełnie nienaruszone.
Podsumowując, najnowsze dzieło Fusion F & Come T wypada bardzo pozytywnie na tle wcześniejszych wydawnictw duetu, z poziomem których bywało różnie. Nazwiska remikserów natomiast powinny działać jak magnes na fanów progressive. Oby tak dalej!


Fusion F & Come T – Blue River EP by NuevaDigital

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Blue River (Original Mix)
02. Blue River (Jody Wisternoff Bad Juju Remix)
03. Blue River (Darin Epsilon Remix)
04. Blue River (Luke Fair Remix)