Frontman The Prodigy wydał EP-kę i wystartował z nowym projektem artystycznym

Fot. Materiały promocyjne
News
Maxim w roli artysty

Maxim z The Prodigy wydał EP-kę w ramach nowego projektu artystycznego. Minipłyta jest częścią większej całości, w skład której wchodzi jeszcze seria rzeźb i instalacja video.

Maxim z The Prodigy na nowej artystycznej ścieżce

Przy pracy nad swoim najnowszym projektem Hope, Maxim połączył siły z szanowanym londyńskim artystą Danem Pearcem. Projekt po raz pierwszy został zaprezentowany podczas VIP-owskiego pokazu 19 maja, a teraz jest otwarty dla publiczności do 7 czerwca w nowej galerii 99 Projects w Londynie.

Zarówno wchodzące w skład projektu rzeźby, jak i nowa czterościeżkowa EP-ka Maxima oraz towarzysząca jej instalacja video, zostały wystawione na sprzedaż. Kupić można jeden z pięćdziesięciu limitowanych zestawów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rzeźby przedstawiają syna Pearce’a w masce przeciwgazowej, przygotowującego się do wyciągnięcia zawleczki z przezroczystego, żywicznego granatu, w którym znajduje się serce symbolizujące szczepionkę. Film zaś (będący aktorskim debiutem zarówno Maxima, jak i syna Dana, Jacksona), odzwierciedla obawy jego twórców dotyczące wpływu pandemii na zbiorową psychikę społeczeństwa.

Znamy się od kilku lat, ponieważ obaj wystawialiśmy sztukę w tych samych galeriach i chodziliśmy na wzajemne wystawy, więc zawsze rozmawialiśmy o zrobieniu współpracy. Lockdown dał nam tę możliwość i chcieliśmy, aby projekt odnosił się do tego trudnego roku, jednocześnie demonstrując pozytywne przesłanie o roli, jaką odgrywa teraz nadzieja – powiedział Pearce o swojej współpracy z Maximem.

Maxim i miłość

Para przekaże jedną ze swoich rzeźb na rzecz NHS Charities Together, a także organizacji charytatywnej zajmującej się zdrowiem psychicznym YoungMinds i organizacji charytatywnej zajmującej się bezdomnymi Shelter, starając się zebrać fundusze dla osób najbardziej dotkniętych przez COVID-19.

Tworzenie Hope było bardzo ekscytującym przeżyciem. Żyjemy w czasach niepewności, ale wierzę, że odpowiedzią na nasze problemy jest czteroliterowe słowo „miłość”. I to właśnie miłość wypełnia teraz moją artystyczną działalność – skomentował Maxim.

Ogłoszenie nowej EP-ki Maxima przychodzi zaledwie kilka dni po tym, jak The Prodigy ogłosili swój powrót poprzez 15-sekundowy klip z nową muzyką, pierwszą od śmierci Keitha Flinta w 2019 roku. Ostatnie wydawnictwo od zespołu pojawiło się w 2018 roku z albumem No Tourists. Minipłyty nie można kupić na razie w standardowy sposób. Możecie za to posłuchać pod tym adresem nagrania o tytule Enlighten, promujące wydawnictwo .Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →