V/A – Friends Will Carry You Home Part 2

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/11/14
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Kiedy jeszcze pierwsza część kompilacji Pets Recordings – ’Friends Will Carry You Home’ nie zdążyła opuścić naszych playlist, do sprzedaży trafiła część druga. Czy równie dobra? Na pewno bardzo oczekiwana!
Oczekiwana głównie za sprawą zamieszczonego na niej ’Think About ItMartina Dawsona w przebojowym remiksie Maceo Plexa. Klip do niego pojawił się w YouTube kilka tygodni temu i liczył sobie tysiące odsłon zanim utwór trafił do sklepów! Tym samym stał się jednym z najbardziej wyczekiwanych numerów końcówki roku. Śmiem twierdzić, iż w najbliższych tygodniach trudno będzie znaleźć house’ową imprezę, na której nie usłyszymy 'Think About It’.
Choć to remix Maceo przykuwa uwagę, nie powinniśmy pomijać wersji oryginalnejgłębszej i równie udanej.
Premierowe utwory przygotowali też SLG oraz brytyjczyk Bubba. Łukasz Seliga po raz kolejny odcina się od technicznej przeszłości, znakomicie odnajdując się w brzmieniach slo-mo disco. Słuchając ’Sugar Spice’ trudno uwierzyć, iż wyszedł on spod ręki tego samego producenta co choćby sławne ’Earthworm/Ssswing’ z 2007 roku
Bubba z kolei serwuje nu-disco z kojącą uszy, dźwoneczkową melodią i przyjemnie bujającą linią basową – ’Floor Control’. Piękny utwór!
Na koniec dwa niezupełnie nowe numery. Pierwszy z nich to odświeżona przez Mercury, pochodząca z drugiego wydawnictwa Pets Recordings ’Molala’ autorstwa Pol_On. Charakterystyczny wokal i piano z wersji oryginalnej zostały tu wzbogacone o partie syntezatorów, które dodały utworowi 'skrzydeł’.
Drugi to już doskonale znany i lubiany remix Arto Mwambe do ’BetterViadriny, o którym pisałem przy okazji recenzji debiutanckiej EP-ki duetu.
Druga część 'Friends Will Carry You Home’ to bardzo solidne wydawnictwo, jednak nie zaskakuje tak jak część pierwsza. Większość zawartych tu utworów jest już dobrze znana. Przebojowości za to odmówić jej nie można!


V.A „Friends Will Carry You Home” Part.2 by pets_recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Bubba – Floor Control
02. Martin Dawson – Think About It feat. Nicholas Ryan Gant (Maceo Plex Remix)
03. Martin Dawson – Think About It feat. Nicholas Ryan Gant
04. Pol_On – Molala (Mercury Remix)
05. SLG – Sugar  Spice
06. Viadrina – Better (Arto Mwambe Remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →