V/A – Friends Will Carry You Home Part 1

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/10/03
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Długo zapowiadana pierwsza część ’Friends Will Carry You Home’ – kompilacji labela Pets Recordings – trafiła już do sklepów. Kolejne dwie czekają na wydanie, które powinno nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Szum medialny wokół całego projektu sprawił, że oczekuję zestawu najlepszych numerów, jakie do tej pory ukazały się nakładem Pets. Na podsumowanie całości przyjdzie czas przy okazji recenzji Part 3, na razie sprawdźmy co otrzymaliśmy na przystawkę.
Part 1 otwiera w 100% polska produkcja – ’Polska 84’ – będąca owocem współpracy Catz 'n Dogz z SLG. Żywa perkusja, urywane szepty, bardzo groovy bassline i chwytliwe melodie, wszystko to prosto zaaranżowane, jakbyśmy słuchali live-actu. 'Polska 84′ to bez wątpienia klubowy hit najbliższych miesięcy.
Coat Of Arms, czyli duet tworzony przez Chrisa Jamesa oraz Eats Everything, serwuje mieszankę klasycznego deep house i basowych brzmień kojarzonych z Dirtybird Records. Dokładnie ta sama receptura posłużyła do stworzenia wydanego w lipcu 'Entrance Song’, który urzekł wielu DJ-ów oraz słuchaczy, zatem można spodziewać się podobnego supportu ’Lovin’ Together’.
Them 3 Words’ autorstwa Death On The Balcony to utwór, którego byłem ciekaw najbardziej. W ciągu ostatniego roku ten tandem producencki wydał wiele rewelacyjnych utworów trafiających w gust zarówno miłośników house jak i nu-disco. 'Them 3 Words’ wnosi do 'Friends Will Carry You Home’ odrobinę romantycznej atmosfery, stanowiąc zarazem najpiękniejszy i najciekawszy utwór składanki. Trudno się nie zakochać! 🙂
Debiutującemu w Pets Eltronowi Johnowi nie w głowie miłosne uniesienia, gdyż bezlitośnie atakuje nas agresywnymi i przeszywającymi synthami. Nie mam mu jednak tego, za złe, gdyż ’Not In Your Hand’ to niebanalna i niezwykle charakterystyczna kompozycja, która jeszcze bardziej urozmaica katalog szczecińskiej wytwórni.
Wydawnictwo zamyka produkcja warszawskiego producenta Phantoma  Ockhams Razor. Całkiem przyjemna i poprawna, jednak najmniej zapadająca w pamięć z całego zestawu 'Friends Will Carry You Home Part 1′.
Jak wypadła przystawka? Świetnie! Jeśli kolejne dania smakować będą równie dobrze, to z czystym sumieniem uznam, iż 'Friends Will Carry You Home’ to najlepsze, co Pets Recordings zaoferowało do tej pory. A jest na co czekać, bowiem znajdzie się na nich choćby ’Think About It’ autorstwa Martina Dawsona, zremiksowany też przez Maceo Plexa. Gorąco polecam!


V.A „Friends Will Carry You Home” Part.1 by pets_recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Catz 'n Dogz & SLG – Polska 84
02. Coat Of Arms – Lovin’ Together
03. Death On The Balcony – Them 3 Words
04. Eltron John – Not In Your Hand
05. The Phantom – Ockhams Razor

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →