V/A – Friends Will Carry You Home III

2 798
Recenzje
V/A – Friends Will Carry You Home III

Info

Data wydania:
2014/05/12
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Kompilacje Catz’n Dogz, zatytułowane „Friends Will Carry You Home” od 2011 roku stały się znakiem rozpoznawczym rodzimego labelu Pets Recordings i przyniosły mu wielu fanów na całym świecie. Obok zasłużonych już nazwisk, na tych składankach pojawiają się – co bardzo cieszy – artyści z naszego podwórka. „Trójka” wydana w wersji winylowej oraz na USB w kształcie kości, po raz kolejny przynosi ciekawe rozwiązania i oddech świeżości.
Axel Boman, Phil Kieran, Jay Shepheard – chociażby dla takich nazwisk warto sprawdzić co kryje się wśród tych 18 różnorodnych utworów. „Polowanie” zaczyna się niemalże disco-funk’owym „The Return Of The FunkPaco Wegmanna i ja już wiem, że przez najbliższe kilkanaście minut spokojnie siedział nie będę. Jak na wytwórnię Pets Recordings przystało, zaczyna się energicznie i drapieżnie. Kolejno trafiamy na surowy i techniczny „Alma” od Trikka oraz wibrujący house Axela Bomana – „It Starts With The Stomach”. Te trzy propozycje są bez wątpienia mocnymi punktami całego zestawienia.
Kolejne utwory tonują klimat. Jest polski akcent w postaci utworu Kixnare’a czy wokalny „BlindinTilla Von Seina. Miłą niespodzianką jest dla mnie niezwykle klimatyczny remix „Emerge” Phila Kierana, który słynął z mocniejszego uderzenia. Podróż kontynuuje ciekawy „Thrills” rodem z Detroit, dubowy mix „Voodoo Knight” od Catz ‚n Dogz oraz przyznaję, chyba mój ulubiony na płycie „Avenir” Patlaca. Numer prosty, minimalistyczny, ale z bogatą paletą synthowych akordów.
W drugiej połowie składanki należy wyróżnić pompujący „Calling Every Day„, który wyszedł z kolaboracji Catz’n Dogz z Eats Everything oraz według mnie najlepszy wokalny numer wydawnictwa – „L Square” w „kosmicznym remixie” KiNKa. Świetnym zakończeniem składanki jest eksperymentalny, opierający się na perkusji i wokalu kawałek wrocławskiej grupy We Draw A – „Silent Tide” w mixie Erica Volty.
Kompilacja numer trzy „Friends Will Carry You Home” nie przynosi może niezliczonej ilości numerów na kilku płytach, ale nie o to tu chodzi. Widać, że żaden utwór nie był wrzucony do zestawienia na siłę, a sam nawet uszczupliłbym składankę o kilka numerów. Można się spierać czy to trafne wrzucać do jednego wora kilka rodzynków w postaci kawałków „brzmieniowo technicznych” z większością deepowych. Wiem jedno, mało tu słabych punktów i jest w czym wybierać. Jeśli nie seksowny deep, jeśli nie surowe techno, to już na prawdę nie wiem, co jest w stanie zadowolić miłośnika słoneczno-tanecznych brzmień. Ja zakładam słomiany kapelusz, wyciągam rower i na playlistę wrzucam „kompilację numer trzy”.
Tekst: Piotr Lenda

Tracklista

01. Paco Wegmann – The Return Of The Funk
02. Trikk – Alma
03. Axel Boman – It Starts With The Stomach
04. Kixnare – Homeless
05. Till Von Sein feat. Meggy – Blindin
06. Tom Demac – Emerge (Phil Kieran Remix)
07. Walker & Royce – Doctor Saarloos
08. Andre Kronert – Thrills
09. Spirit Catcher – Voodoo Knight (Catz ‚n Dogz Dub Mix)
10. Patlac – Avenir
11. Blckshp – Car Crash Dummy
12. Nick Monaco & Kill Frenzy – Feminity
13. Danny Daze – I Can’t Breathe
14. Catz Eats Dogz – Calling Every Day
15. Rachel Row – L Square (KiNK Outer Space mix)
16. Jay Shepheard – Highway (KRL Remix)
17. Bearight & Solangi – Shake It Down
18. We Draw A – Silent Tide (Eric Volta Knows His Drums Mix)