Freeform Festival 2007

News

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, trzecia już edycja Freefrom Festival, który stał się stałym punktem w październikowym programie warszawskiej Fabryki Trzciny. W tym roku zawitają do nas: mouse on mars, hexStatic z Ninja Tune,  JIMI TENOR & KABU KABU i wielu innych.

FREE FORM FESTIVAL
contemporary music & visual arts festival

12 – 13 października 2007 Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, Warszawa, ul. Otwocka 14

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wystąpią:

mouse on mars (livE) Ipecac / Germany

Gwiazda niemieckiej awangardy, wielokrotnie nagradzana za innowacje w muzyce.

Duet Mouse On Mars jest jedną z niewielu niemieckich grup ostatniej dekady, która odniosła światowy sukces. Ich muzyka, zrodzona z fascynacji pionierami niemieckiej elektroniki – Kraftwerk, Can czy Cluster jest protestem przeciwko dehumanizacji i przeintelektualizowaniu nowobrzmieniowych gatunków.

W swej twórczości łączą ambitne, techno, dub, rock czy jazz. Nieprzypadkowo porównuje się ich z Aphex Twin. Mają na swym koncie 10 albumów. W 1999 roku Niemieckie Radio przyznało Mouse On Mars specjalną nagrodę za innowację we współczesnej muzyce. Swoich fanów mają zarówno w świecie popu, wśród bywalców tanecznych klubów, a także wśród miłośników współczesnej elektroniki i awangardy.

www.mouseonmars.com

hexStatic (Audio – visuAl set)  Ninja Tune / UK

Pionierzy VJ-ingu, legenda I filar kultowej wytwórni Ninja Tune.

Legenda i filar kultowej wytwórni Ninja Tune: angielski duet Hexstatic – pionierzy i prawdziwi mistrzowie wizualizacji z świetnym wyczuciem muzyki elektronicznej.  Obok Coldcut / Zen TV i Addictive TV, są jedynym z najlepszych i najsłynniejszych vjskich teamów na świecie, łączących współczesną elektronikę z obrazem!

Swoją karierę zaczynali jako autorzy wizualizacji na początku lat 90tych, z biegiem czasu zwrócili się w stronę muzyki. Dziś mają na swoim koncie 3 autorskie albumy, których obszerne fragmenty ukazały się w postaci DVD. Wspólnie z Coldcut i Greenpeace pracowali nad projektem The Natural Rhythms Trilogy.

Są autorami pierwszego audio-wizualnego brytyjskiego albumu – Rewind (Njna Tune , 2000), jak też wielu klipów dla artystów z wytwórni Ninja Tune. Dla potrzeb nowatorskiego albumu Master View (Njna Tune, 2004) stworzyli pierwsze trójwymiarowe wizualizacje. Jako pierwszy skład VJski na świece, użyli Pioneer DVJ-X1 do miksowania płyt DVD (festiwal Sonar, 2004). Stąd nie przypadkowo mówi się o nich – Pionierzy VJ-ingu.

Ich sety są unikatowe. Balansują na granicy klasycznego setu vjskiego i pokazu filmowego. Każdy spektakl Hexstatic  to porządna dawka energetyczna, nasycona muzyką takich formacji jak: Coldcut, Cinematic Orchestra, Dee Lite czy Beatlesów i Beastie Boys. Całość duet precyzyjnie łączy z niezwykłymi komputerowymi obrazami.  Ich najnowszy album nosi tytuł: When The Robots Go Bad, powstał przy udziale Organic Audio i Jucie Aleema. Płyta CD i DVD  ukazały się w czerwcu 2007 roku.

http://www.ninjatune.net/hexstatic
http://www.myspace.com/hexstatic

JIMI TENOR & KABU KABU LIVE 
Sähkö / Ubiquity / Finlandia

Wielka postać i ikona współczesnej sceny nowobrzmieniowej. Jego muzyka to mieszanka jazzu, funk’u, electro a nawet afrobeatu. Jest typowym kosmopolitą sceny tanecznej. Pochodzi z Finlandii, wiele lat spędził w Nowym Jorku, a dziś mieszka w Berlinie.

Ma na swoim koncie 9 albumów, które ukazały się w tak renomowanych firmach jak Warp czy Ubiquity. Zadebiutował w 1994 roku albumem Sähkömies, z którego pochodzi jeden z największych jego hitów Take Me Baby. Kolejne płyty nagrywał w różnych składach: solo, z zespołem, z big bandem, a nawet z orkiestrą symfoniczną!

Jego najnowszy album to kolejna niezwykła podróż. Tym razem fiński podróżnik spotyka mieszkańców Czarnego Lądu! Płyta Joystone powstała przy udziale legendy afrobeatu i sceny zachodniej Afryki: Kabu Kabu i Nicholasa Addo Nettey. Towarzyszą im znakomici fińscy muzycy jazzowi. W tym właśnie – 7-osobowym afrykańsko – jazzowym składzie jako Jimi Tenor & Kabu Kabu wystąpi w Warszawie.

www.jimitenor.com
www.myspace.com/myjimitenor

Parov Stelar LIVE
Etage Noir / Austria

Austriacki mistrz stylowych brzmień lounge i downtempo.

Parov Stelar – Austriacki producent i muzyk, uwagę świata przyciągnął świetnym, debiutanckim albumem Rough Cuts (2005). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu dziś stającego się lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień, choć w przypadku Parova – w znacznej mierze opartego na żywych instrumentach: jak trąbka,  kontrabas czy fortepian.

Ma na swoim koncie dwa solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak Hotel Costes, Many Ray czy Stress Free a Polsce chociażby ze składanek Pinacolada. We wrześniu 2007 roku ukaże się jego trzeci album. Podczas festiwalu wystąpi z towarzyszeniem 5- osobowego zespołu.

www.myspace.com/stelar1

Giraffentoast Audio – visuAl sET 
Germany

Najsłynniejszy niemiecki team VJski.
 

Giraffentoast  to najsłynniejszy i najbardziej utytułowany niemiecki team VJski. Od lat należą do ścisłej światowej czołówki twórców visual art. Są twórcami videoklipów m.in. dla Matthew Herberta czy City Centre Offices. Ich wizualizacje pojawiły się na doskonałej kompilacji Mixmasters wyprodukowanej przez słynny brytyjski kolektyw VJski –  Addictive TV, który gościł na FFF w 2005 roku.

Mają na swoim koncie kreacje wizualne dla Levi’s Straussa i Smirnoffa. Ich działalność została nagrodzona Best VJ Award podczas słynnego niemieckiego festiwalu Bochumer Video. Od kilku lat, są najwyżej notowanym VJskim teamem z Niemiec na liście Best VJ Team w/g prestiżowego magazynu DJ Mag.

www.giraffentoast.de

Ceny biletów i karnetów:
karnety dwudniowy: do 30.09. – 100 zł / 120 zł od 1 października do daty festiwalu
bilet jednodniowy: do 30.09 – 60 zł / 70 zł od 1 października do daty festiwalu / 80 zł w dniu festiwalu

Sprzedaż biletów i karnetów na terenie Warszawy: Shortcut Traffic Club – (22) 818 60 39, Kasy Teatralne CH Galeria Mokotów, CH Reduta, CH Wola Park oraz w punktach sieci Media Markt, Saturn i w Bileteriach EMPiK.

Sprzedaż ogólnopolska w punktach sieć Ticketpro (www.ticketpro.pl) oraz Eventim (www.eventim.pl) oraz za pośrednictwem www.shortcut.pl oraz na www.goodmusic.com.pl

Organizator festiwalu: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →