Francja wydłuża zakaz organizacji imprez do połowy lipca

News
Nie jesteś zaszczepiony - nie wejdziesz na koncert 

Prezydent Emmanuel Macron podjął decyzję o wydłużeniu zakazu organizacji imprez masowych. Do 16 lipca we Francji nie odbędzie się żadne wydarzenie kulturalne czy festiwal. Kina, muzea, teatry, kluby i restauracje także pozostaną zamknięte.

Francuzi bez zgromadzeń do połowy lipca

Francja przedłuża zakaz organizacji imprez masowych i festiwali do 16 lipca. Przedstawiciele francuskiej branży muzycznej boją się, że obostrzenia te potrwają znacznie dłużej, nawet do końca września. Odwołane zostały największe francuskie festiwale, w tym Les Eurockéennes czy Le Festival Beauregard. Do grona anulowanych eventów dołączają kolejne imprezy…

Większość organizatorów przestaje łudzić się, że w tym roku uda im się przeprowadzić kolejną edycję swojej imprezy. Część z nich już zapowiedziała, iż nie będzie czekać na rozwój sytuacji w najbliższych miesiącach. Wielu od razu podjęło decyzję o tym, by swoje festiwale przenieść na rok 2021.

Epidemia we Francji. Cierpią kultura, gastronomia i sport

We Francji zamknięte pozostaną kina, muzea, teatry i inne miejsca zgromadzeń masowych. Mowa tu także o klubach. Decyzja dotyczy również wydarzeń sportowych. Zagrożone są największe zawody odbywające się we Francji, w tym kolarski wyścig Tour de France.

Tour De France

Tour De France

Jak będzie w Polsce?

Czy podobna sytuacja może czekać Polskę? Wierzymy, że nie. Musimy pamiętać jak wiele zależy od nas samych. Dlatego apelujemy, by zostać w domu i tym samym troszczyć się o zdrowie i życie swoje oraz innych.

W ostatnich tygodniach organizatorzy największych festiwali w Polsce potwierdzali, iż monitorują rozwój sytuacji. Wielu z nich nie podjęło jeszcze decyzji o ewentualnym przeniesieniu lub odwołaniu swojej imprezy. Na tę chwilę spośród większych festiwali, które zmieniły termin odbywania się, należy wymienić m.in. Tauron Nowa Muzyka w Katowicach i Spring Break w Poznaniu.

Polska branża muzyczna zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Przypomnijmy, że decyzją polskiego rządu wszystkie imprezy masowe zostają zawieszone bezterminowo. Władze nie podały jakiejkolwiek, nawet hipotetycznej daty zniesienia zakazu.

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →