Francis Harris zapowiada nowy album. Znamy szczegóły i pierwszy singiel

Fot. Materiały promocyjne
News
Francis Harris - refleksyjne połączenie ambientu i downtempo

Płyta Amerykanina ma być inspirowana współczesnymi ruchami politycznymi i klimatycznymi.

Francis Harris – refleksyjne połączenie ambientu i downtempo

Wydawnictwo zatytułowane Thresholds ukaże się nakładem labelu Scissor & Thread 25 lutego 2022 roku. 12-utworowy album został zainspirowany współczesnymi ruchami politycznymi i klimatycznymi, a także wizją przyszłych możliwości w walce o globalną transformację.

Warto również zaznaczyć, że Thresholds powstawał w czasie pandemii koronawirusa, gdy Harris starał się, jak mógł, by utrzymać swoją audiofilską restaurację i przestrzeń społeczną Public Records. Sam stres z tym związany musiał mieć głęboki wpływ na jego umysł i proces twórczy muzyki zawartej na albumie. Rozłożony na 12 utworów album ma być głęboko refleksyjnym połączeniem ambientu, downtempo i muzyki elektroakustycznej, która „poszerza aperturę afektywnych możliwości elektronicznego montażu” oraz „skutkuje pokornym i wnikliwym doświadczeniem słuchowym”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zainspirowany pracami Leibniza i wizytą w Rebstockpark we Frankfurcie Rebstock Fold jest przykładowo próbą intensywnej eksploracji możliwości, jakie ludzkość będzie miała w swoim arsenale w walce o lepsze jutro całej naszej planety
– powiedział Harris o trzecim utworze na płycie.

Francis Hariis – Rebstock Held

Francis Harris Thresholds – lista utworów

01. Useless Machines
02. And Everything Is One Thing After Another
03. Rebstock Fold
04. Earth Moves
05. Thresholds
06. Luck Takes A Step
07. I Can Still See Us
08. Speculative Nature Of Purposive Form
09. Cut Up
10. New Pastoral
11. On That Occasion, Landeau
12. Every Degree Of Distance

Francis Harris i goście

Na płycie pojawia się gościnnie wokalistka Eliana Glass, a także muzycy instrumentalni: Dave Harrington, Will Shore, Mark Nelson (AKA Pan American), Garetha Quinn Redmond i Greg Paulus.

Francis Harris jest producentem muzyki elektronicznej i DJ-em pochodzącym z Nowego Jorku. Oprócz solowej działalności współtworzy duet Aris Kindt i prowadzi imprint Kingdoms, wytwórnię poświęconą reedycjom i eksperymentalnym nagraniom. Harris swoją pierwszą EP-kę wydał w 2003 roku i od tego czasu stale nagrywa, przez co ma już na swoim koncie kilkanaście dużych i mniejszych wydawnictw.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →