Fout Tet inaguruje Melodies Record Club dwoma jazzowymi utworami

News
Melodies International

Głośne nazwiska i kompilacja EP-ek w jednym projekcie. Four Tet, Ben UFO, Floating Points i wielu innych artystów zostało zaproszonych do wzięcia udziału w nowej serii wydawniczej Melodies Record Club. Pierwsza odsłona, która ukaże się 7 maja, została przygotowana przez Four Teta, który wybrał dwa utwory jazzowe.

Odpowiedzialna za projekt jest założona 2015 roku wytwórnia reedycyjna Melodies International. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie, jej celem jest dzielenie się bardzo wyjątkowymi i stosunkowo nieodkrytymi dźwiękami. Muzyką, którą niewiele uszu miało szczęście usłyszeć wcześniej. Premierowe wydanie najnowszego projektu, należy do brytyjskiego muzyka i producenta Four Teta. Na swoją kolej czekają Ben UFO, Hunee, Mafalda, Floating Points, Daphni, Josey Rebelle, Charlie Bones i Gilles Peterson.

Four Tet inagutuje Melodies Record Club

Pierwszy z dwóch utworów na epce to De I Comahlee Ah Jackie McLeana autorstwa Jackie McLean & Michaela Carvina, pochodzący z ich przełomowego albumu Antiquity z 1975 roku. Obecność na Melodies International, będzie pierwszym przypadkiem w historii, kiedy pierwotnie skrócony numer zostanie wydany w pełnej, rozszerzonej wersji, zawierającej dwanaście i pół minuty „studyjnej magii”. Ciekawostką jest fakt, że każdy utwór na Antiquity został nagrany bez żadnego overdubbingu. Studio zostało urządzone w taki sposób, by móc płynnie przechodzić z instrumentu na instrument w trakcie nagrania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Melodies Record Club Four Tet

Na drugiej stronie krążka mamy Brotherhood of Breath Chrisa McGregoraMRA. W latach 70. w Londynie, Brotherhood zrzeszali muzyków, którzy szukali schronienia przed apartheidowym reżimem w RPA oraz najlepszych z nowego pokolenia brytyjskich jazzmanów. Dziennikarz muzyczny Richard Williams, który pierwotnie recenzował zespół w latach 70-tych powiedział:

Tworzyli muzykę, która przemawiała w równym stopniu do głowy, serca i stóp. Biorąc jazzową spuściznę Duke’a Ellingtona i Charlesa Mingusa i dodając do niej fantastyczne taneczne rytmy i wspaniałe harmonie townshipów oraz nieokiełznane zbiorowe improwizacje nowej free music.

Po upływie ponad 40 lat, Four Tet tchnął w oba utwory nowe życie. Muzyk darzy wielkim sentymentem obie pozycje, które wielokrotnie grywał w legendarnym londyńskim klubie Plastic People.http://fb.watch/4PS9cy3nMi/Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →