Four Tet w słusznej sprawie próbuje „spiracić” legalnie zakupioną wtyczkę audio

fot. materiał prasowy artysty
News Technologia
Shazam już nie jest potrzebny. Poznaliśmy tytuł hitu Four Teta pod aliasem KH

Zdarzało się Wam kiedyś stracić Internet, przez co nie mogliście zobaczyć filmu, zagrać w grę itd.? Z pewnością tak. Problem ten tyczy się również współczesnych producentów muzycznych podczas ich pracy w studiu lub (o zgrozo!) występów na żywo. Popularny brytyjski producent i DJ Kieran Hebden, znany szczerzej pod aliasem Four Tet, zwrócił się do swoich fanów w nietypowej sprawie.

Four Tet i uciążliwe autoryzacje wtyczek audio

W dobie popularyzacji usług subskrypcji (także w branży producentów wtyczek audio) często się zdarza, że najnowsze rozwiązania, zamiast ułatwiać proces tworzenia, jeszcze bardziej go utrudniają. Głównym problemem tego typu usług jest fakt, iż nie można z nich korzystać bez połączenia z Internetem. Kilka dni temu Four Tet poprosił swoich fanów o radę – artysta potrzebował spiracić nową wtyczkę Strymon BigSky. Jest to wirtualny efekt do nabycia w cenie 199 dolarów, który jest oparty na oryginalnej, hardwearowej wersji (do nabycia za 2444 zł), który pozwala użytkownikom uatrakcyjnić atmosferę utworu. Artysta dodał, że chociaż szukał nielegalnej wersji oprogramowania, w rzeczywistości je kupił, lecz nie mógł z niego korzystać w trybie offline.

Czy ktoś ma scrackowaną wersję tej wtyczki Strymon Blue Sky? Kupiłem, ale żeby z niej korzystać, trzeba być online, a ja nie mogę tak pracować

– napisał na Twitterze.

Post Four Teta wywołał niemałe zamieszanie wśród producentów muzycznych – pod postem rozpoczęła się dyskusja na temat autoryzacji oraz branży wtyczek audio.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„Przemysł wtyczek” (jeśli można to tak nazwać) to żart. Po co narzekać na piractwo, skoro utrudniasz życie ludziom, którzy LEGALNIE posiadają twoje oprogramowanie

– grzmi jeden z użytkowników.

Jeden z respondentów zasugerował artyście, że jest możliwość, by aktywować licencję na jednym kluczy USB za pomocą oprogramowania autoryzującego wtyczki audio iLok. Hebden odpowiedział, że nie posiada takiego klucza. Inny użytkownik zasugerował, że użytkownicy mogą przenosić licencje na inne komputery, co nie wymaga autoryzacji online.

Dobra rada! Przed zakupem jakiejkolwiek wtyczki audio bądź subskrypcji (np. Roland Cloud czy Reason+) koniecznie sprawdźcie wymagania sprzętowe oraz szczegóły, takie jak wspominany wymóg dostępu online do codziennego działania produktu. To oszczędzi Wam wiele problemów.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →