Albumy Four Teta wracają do serwisów streamingowych

Fot. Materiały promocyjne
News

Batalia prawna Four Teta z Domino Recordings nadal toczy się w sądach, a teraz jego trzy pierwsze albumy z wytwórni są ponownie dostępne w serwisach streamingowych.

Trzy płyty Four Teta ponownie w serwisach streamingowych

Four Tet podpisał ekskluzywną umowę wydawniczą z Universal Music Publishing Group (UMPG). Nie oznacza to, że jego muzyka zostanie teraz wydawana przez UMG, ale że właśnie to wydawnictwo będzie zarządzać muzyką artysty na całym świecie. Dzieje się to w momencie, gdy pozew muzyka przeciwko Domino Recordings nadal toczy się w sądach.

Fot. Four Tet

Four Tet i Domino Records – mamy zmianę sytuacji, ale konflikt wciąż trwa

„Wojna” pomiędzy Four Tetem a Domino toczy się o stawki tantiem i o to, co można uznać za „uczciwą rekompensatę”. Four Tet podpisał kontrakt płytowy z Domino w 2001 roku, na długo przed pojawieniem się streamingu. Teraz jego prawnicy kwestionują 18% stawkę tantiem, która obecnie otrzymywana jest na mocy umowy podpisanej w 2001 roku. Four Teet żąda 50% stawki i 70,000 funtów odszkodowania plus koszty. Domino broni stawki 18%, ponieważ w 2001 roku nie było jeszcze streamingu i wtedy stawka dotyczyła fizycznej sprzedaży muzyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sprawa stała się bardzo pikantna pod koniec listopada, kiedy Four Tet zarzucił wytwórni, że usunęła trzy jego albumy, Pause, Rounds i Everything Ecstatic, z serwisów streamingowych, aby „zatrzymać postęp sprawy”.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →