Four Tet: kolejny album jest już ukończony

315
News
Four Tet

Kieran Hebden oznajmił, iż zakończył nagrywanie nowego materiału. Kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnego albumu Four Teta?

Four Tet w roku 2019. Bez chwili wytchnienia

Fani Brytyjczyka nie mogą narzekać na brak aktywności z jego strony. W samym roku 2019, Four Tet zaprezentował m.in. świetnie przyjętą epkę Anna PaintingMateriał, który pierwotnie był ścieżką dźwiękową wystawy prac przyjaciółki Hebdena, rozbudził apetyty na coś większego. Jeszcze przed końcem ubiegłego roku, producent podzielił się nagraniami pod przedziwacznym aliasem ⣎⡇ꉺლ༽இ•̛)ྀ◞ ༎ຶ ༽ৣৢ؞ৢ؞ؖ ꉺლ.

Wartym odnotowania punktem roku 2019 w wydaniu Four Teta, była premiera teledysku do utworu Teenage Birdsong. Klip składa się m.in. z fragmentów występu Hebdena w londyńskim Alexandra Palace w maju ubiegłego roku.

Four Tet. Artysta wielu wcieleń

42-latek z Putney w południowo-zachodnim Londynie lubi zaskakiwać słuchaczy. Podobnie jak wielu innych twórców, Hebden korzysta z kilku przydomków, pod którymi nagrywa rozmaite rzeczy. Prócz wymienionego wyżej, Four Tet produkował także jako KH. Swoje inicjały Hebden wykorzystał przy okazji wypuszczenia w świat utworu Only Human. Wydany w marcu 2019 house’owy track, chętnie grany przez takie postacie jak Gerd Janson czy Bicep, zbudowany został na samplu pochodzącym z numeru… Nelly Furtado. Chodzi dokładnie o kawałek Afraid z niemal kultowego krążka artystki Loose z 2006 roku.

Four Tet. Kiedy kolejny album?

Mniejsze i większe premiery w wykonaniu Hebdena, podgrzewały atmosferę wokół pytania „kiedy kolejny album?”. Ostatnim długogrającym wydawnictwem w dorobku Four Teta, jest krążek New Energy z 2017 roku. Płyta spotkała się ze świetnym odbiorem zarówno słuchaczy, jak i recenzentów.

Odpowiedzi na pytanie zadane wyżej, Hebden udzielił 20 stycznia na swoim profilu na Twitterze. Brytyjczyk oznajmił światu, że materiał na najnowszy album jest już gotowy.

Szesnaście numerów, premiera w marcu

Jeszcze wczoraj ubolewaliśmy, iż choć pod tweetem Four Teta rozpaliła się pełna ekscytacji dyskusja, to jak dotąd nikomu nie udało się ustalić jakichkolwiek szczegółów. Na szczęście sytuacja zmieniła się za sprawą samego autora zamieszania.

Hebden podał informację, iż płyta ukaże się w marcu. Album będzie nosić tytuł Sixteen Oceans. Wśród szesnastu piosenek, które znalazły się na trackliście krążka, pojawił się również znany już utwór Teenage Birdsong. Oto komplet tytułów utworów z Sixteen Oceans.

01. School / 02. Baby / 03. Harpsichord / 04. Teenage Birdsong /  05. Romantics /  06. Love Salad / 07. Insect Near Piha Beach / 08. Hi Hello / 09. ISTM / 10. Something In The Sadness / 11. 1993 Band Practice /  12. Green / 13. Bubbles At Overlook 25th March 2019 / 14. 4T Recordings / 15. This Is For You / 16. Mama Teaches Sanskrit

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The new album is done

Post udostępniony przez Four Tet (@fourtetkieran)

Jak można się spodziewać, krążek ukaże się nakładem Text Records, labelu założonego przez samego Hebdena.