Footwork ma się dobrze. Heavee z nową EP-ką dla Hyperdub

fot. Desmond Penn
News
Footwork ma się dobrze. Heavee z nową EP-ką dla Hyperdub

Chicagowski producent Heavee, podopieczny legendy gatunku footwork DJ-a Rashada, 25 marca ma wypuścić nową EP-kę Audio Assault pod szyldem słynnej wytwórni Hyperdub. Sprawdźcie szczegóły!

Hyperdub się nie zatrzymuje

Niezaprzeczalnym punktem przełomowym dla artysty była koprodukcja It’s Wack z 2013 roku z DJ Rashadem, która pojawiła się w grze Grand Theft Auto V w wirtualnej stacji radiowej Flying LotusaFlyLo FM.

DJ Rashad x Heavee – It’s Wack

Nowe mini wydawnictwo będzie się składało z sześciu utworów – Heavee podobnie jak na swoich wcześniejszych nagraniach czerpał inspirację do produkcji ze ścieżek dźwiękowych starych gier, więc spodziewajcie się serii walk; ciszy przed burzą, rozgrywki, bitwy oraz jej następstw. Audio Assault jest następcą oszałamiającego albumu HeaveeWFM z 2018 roku dla oficyny Teklife, który był kolaboracją najważniejszych artystów młodego pokolenia z wytwórni. Gant-Man, DJ Paypal, DJ Phil oraz Sirr Tmo wrzucili swoje inspiracje do wypełnionej brzmieniem syntezatorów muzyki Heavee.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wszechstronnie uzdolniony artysta z Chicago tworzy muzykę od 2009 roku. Jego kawałki 8 Bit Shit oraz Icemaster wpadły również na kompilację z okazji 10-lecia Nextlife w 2015 roku. Najnowszy Audio Assault pojawi się na wszystkich platformach streamingowych w przyszłym miesiącu. Pierwszy utwór Watch Yo Step (Feeling Myself) już jest dostępny na Bandcampie.

Heavee – Watch Yo Step (Feeling Myself)

Hyperdub był kluczową siłą w kształtowaniu bardziej zróżnicowanej sceny elektronicznej, zarówno dźwiękowej, jak i społecznej na przestrzeni lat 00. i 10. Po stracie chicagowskiego footworkera DJ-a Rashada oraz brytyjskiego dub-poety Spaceapea wytwórnia znalazła nowe ujście dla swojego świata. Owocem tego jest nowa generacja producentów i producentek, a także londyńska impreza Ø.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →