Flying Lotus w hołdzie przyjacielowi-współzałożycielowi Brainfeedera

News
Flying Lotus

Flying Lotus opowiedział o ostatnim spotkaniu ze zmarłym producentem, z którym założył swoją wytwórnię. Jednocześnie FlyLo podzielił się utworem, nad którym wspólnie pracowali.

Flying Lotus o Rasie G: „przyjaciel i sojusznik w brzmieniu”

Ras G, a tak naprawdę Gregory Shorter Jr., zmarł 29 lipca w rodzinnym mieście, Los Angeles. Miał zaledwie 39 lat. Od momentu wydawniczego debiutu w 2008 roku, zaprezentował 24 albumy, a do tego kilkanaście EPek, kompilacji i remiksów. Brał udział w sesjach nagraniowych innych artystów jako producent.

Był zaangażowany w powstanie wytwórni Brainfeeder. W chwili powstania labelu, w 2008 roku, został jednym z pierwszych muzyków, którzy zdecydowali się wydać swoje nagrania pod szyldem nowej oficyny, której przewodził Flying Lotus.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ras G

Ras G

Flying Lotus o ostatnim spotkaniu i współpracy

Wspomniany FlyLo, czyli Steven Ellison, był gościem w audycji Gillesa Petersona w BBC Radio 6. W czasie programu, muzyk oddał hołd zmarłemu przyjacielowi i wspomniał o ostatnim spotkaniu z nim. Flying Lotus opowiedział o nim w następujący sposób:

Ostatni raz, gdy widziałem Rasa G, był dla mnie naprawdę wyjątkowy, było w nim coś w wyczuciu czasu, kiedy poczułem, że naprawdę pilnie muszę się z nim zobaczyć. Miałem pomysł na film i naprawdę chciałem, aby Ras G był moim konsultantem z powodu niektórych tematów w filmie … Dał mi nawet pomysł na tytuł tego filmu, Czarne Niebo. Pomyślałem, że to świetny tytuł.

Tej samej nocy w Spacebase zaczęliśmy bawić się muzyką, wyciągnąłem małą klawiaturę z plecaka, po prostu zacząłem coś grać  i powiedziałem mu, żeby to nagrał. A on powiedział: Nie musimy nawet nagrywać żadnych bębnów, po prostu graj to. To brzmi jak sceny filmowe. To brzmi jak sceny w Twoim umyśle… Następnego dnia wysłał mi coś z powrotem i zatytułował to Czarne Niebo.

Flying Lotus podzielił się nagraniem ze słuchaczami programu, a następnie zamieścił je na profilu w serwisie SoundCloud. Posłuchajcie całej wypowiedzi i wspomnianego numeru od Flying Lotusa i Rasa G.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →