Floating Points i Pharoah Sanders pracują nad wspólnym albumem

News
Floating Points i Pharoah Sanders - współpraca, której nikt się nie spodziewał

Legenda saksofonu i popularny brytyjski producent połączyli siły. Efekt współpracy Pharoah Sandersa i Floating Points poznamy już niedługo.

Floating Points i Pharoah Sanders – współpraca, której nikt się nie spodziewał

Świat muzyki zna już wiele nietypowych duetów. Tym razem 80-letni uznany jazzowy saksofonista, Pharoah Sanders i 36-letni producent muzyki elektronicznej, Floating Points (aka Sam Shepherd) ogłosili, że pracują nad wspólnym longplayem. Wydawnictwo będzie nosiło tytuł Promises i ukaże się ukaże się 26 marca nakładem Luaka Bop. Album jest pierwszym wydawnictwem Sandersa po ponad dekadzie milczenia.

Zobaczcie zwiastun Promises:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Okładkę albumu zaprojektowała znakomita współczesna artystka wizualna, Julie Mehretu.

Floating Points

Floating Points i Pharoah Sanders – dwaj znakomici artyści z różnych muzycznych światów

Urodzony w Manchesterze londyński producent, DJ i kompozytor Sam Shepherd, znany jako Floating Points, szybko stał się jednym z najbardziej szanowanych i poszukiwanych muzyków w nowoczesnej muzyce elektronicznej. Debiutując w lutym 2009 roku limitowaną  płytą For You/Radiality, stał się jednym z prekursorów nowego ruchu tanecznego. Prędko zyskał szacunek swoich słuchaczy i rówieśników, takich jak Theo Parrish, Kyle Hall, Benji B, Ramadanman i wielu innych. Ostatnim albumem artysty jest Crush z 2019 roku.

Floating Points – Crush

Pharoah Sanders należy zaś do najwybitniejszych saksofonistów nowoczesnego jazzu. Po krótkim okresie współpracy z zespołami rhythm and bluesowymi, na początku lat sześćdziesiątych zamieszkał w Nowym Jorku. Współpracował wtedy z muzykami związanymi z free–jazzową awangardą: Donem Cherry, Albertem Aylerem oraz legendarną The Sun Ra Arkestra.

Pharoah Sanders – Live at Jazz Cafe London Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →