Floating Points i Pharoah Sanders pracują nad wspólnym albumem

News
Floating Points i Pharoah Sanders - współpraca, której nikt się nie spodziewał

Legenda saksofonu i popularny brytyjski producent połączyli siły. Efekt współpracy Pharoah Sandersa i Floating Points poznamy już niedługo.

Floating Points i Pharoah Sanders – współpraca, której nikt się nie spodziewał

Świat muzyki zna już wiele nietypowych duetów. Tym razem 80-letni uznany jazzowy saksofonista, Pharoah Sanders i 36-letni producent muzyki elektronicznej, Floating Points (aka Sam Shepherd) ogłosili, że pracują nad wspólnym longplayem. Wydawnictwo będzie nosiło tytuł Promises i ukaże się ukaże się 26 marca nakładem Luaka Bop. Album jest pierwszym wydawnictwem Sandersa po ponad dekadzie milczenia.

Zobaczcie zwiastun Promises:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Okładkę albumu zaprojektowała znakomita współczesna artystka wizualna, Julie Mehretu.

Floating Points

Floating Points i Pharoah Sanders – dwaj znakomici artyści z różnych muzycznych światów

Urodzony w Manchesterze londyński producent, DJ i kompozytor Sam Shepherd, znany jako Floating Points, szybko stał się jednym z najbardziej szanowanych i poszukiwanych muzyków w nowoczesnej muzyce elektronicznej. Debiutując w lutym 2009 roku limitowaną  płytą For You/Radiality, stał się jednym z prekursorów nowego ruchu tanecznego. Prędko zyskał szacunek swoich słuchaczy i rówieśników, takich jak Theo Parrish, Kyle Hall, Benji B, Ramadanman i wielu innych. Ostatnim albumem artysty jest Crush z 2019 roku.

Floating Points – Crush

Pharoah Sanders należy zaś do najwybitniejszych saksofonistów nowoczesnego jazzu. Po krótkim okresie współpracy z zespołami rhythm and bluesowymi, na początku lat sześćdziesiątych zamieszkał w Nowym Jorku. Współpracował wtedy z muzykami związanymi z free–jazzową awangardą: Donem Cherry, Albertem Aylerem oraz legendarną The Sun Ra Arkestra.

Pharoah Sanders – Live at Jazz Cafe London 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →