Głębokie techno w warszawskim wydaniu

3 324
Zapowiedzi

Nowe i bardzo ciekawe wydawnictwo netlabela Minicromusic, Fischerle - 'Standards', jest już dostępne do pobrania za darmo.

W portfolio labelu Minicromusic Rec., skupiającego się w pracy wydawniczej na takich odmianach muzyki elektronicznej, jak minimal techno, dub techno czy deep techno, pojawił się kolejny projekt. Za sprawą Fischerle, warszawskiego muzyka, który publikował wcześniej na takich labelach, jak Entropy Rec. czy Qunabu, katalog Minicromusic został wzbogacony o EP-kę pt. „Standards”.
Choć na pierwszy „rzut ucha” jest to muzyka rytmiczna, zdawałoby się „taneczna”, całe bogactwo ukryte jest w tle. Nie o melodie tu chodzi, nie o rytm, który pełni raczej funkcję kręgosłupa. „Najwięcej” rozgrywa się tuż za rogiem, pod dywanem. Fischerle jest mistrzem nadawania sensu temu, co działa w drugim planie, ożywiania go. W tym celu w swoich utworach wykorzystuje micro-sampling, field-recording, usterkowanie oraz algorytmy przypadkowości, co sprawia, że przy jego muzyce można się nie tylko bawić, ale i oddawać wnikliwemu słuchaniu.
Warto dodać, że Fischerle, postać wciąż umiarkowanie znana na naszej rodzimej scenie, występował obok takich postaci, jak choćby genialny Moritz von Oswald, Shed, Vladislav Delay czy Kode 9, a swoje instalacje prezentował na międzynarodowych festiwalach, pośród takich twórców, jak Alva Noto, Tim Hecker czy Lawrence English.
EP-ka „Standards”, podobnie jak cały katalog Minicromusic, jest dostępna do pobrania za darmo na Bandcamp oraz Minicromusic.com. Polecamy!
Źródło: mat. promo
Fisherle – Standards [Minicromusic Rec.]
Tracklista:
1. Petit Beurre
2. Bowels
3. Lungma
4. We’ve Got Baobabs Between Eyebrows


Fischerle – Standards EP (minicromusic011) by Minicromusic