Fink zapowiada nowy album i trasę po Polsce

Zapowiedzi

Następca bestsellerowego krążka "Hard Believer" ukaże się we wrześniu, ale zapowiadającego ją singla "Cracks Appear" możemy posłuchać już teraz. Trasa promująca album "Resurgam" nie ominie Polski.

Jak głosi komunikat prasowy, Fink wraz z kolegami z zespołu: Timem Thorntonem i Guy’em Whittakerem stworzyli album godny prawdziwych mistrzów męskiej, lirycznej piosenki. Myślę, że w zespołach, które grają ze sobą długo, wytwarza się rodzaj telepatii i my z pewnością ją wykorzystujemy. Mamy też radykalnie inne gusta muzyczne, co paradoksalnie trzyma nas razem w zdrowy sposób. Obóz Finka oparty jest na lojalności – lubimy budować prawdziwy team, który funkcjonuje jak rodzina – tłumaczy lider.
Efektem tego zgrania jest album „Resurgam„, na którym zespół brzmi odważniej niż wcześniej. Dziesięć nowych kawałków powstawało przez dwa miesiące. Materiał wybrzmiewa niskim, mocno rezonującym basem i analogowymi brzmieniami vintage, choć pojawiają się także brzmienia pianina, saksofonu czy delikatna rytmiczna gitara. Całość spaja zaś silny i szorstki głos Greenalla.
Podczas tournee promującego album Finkowi na scenie towarzyszyć będzie też dwóch perkusistów. Zespół zagra ponad 60 koncertów, w 19 europejskich krajach, zaś trasę otwierają polskie daty: Finka usłyszymy 16 września w gdańskim B90, dzień później w stołecznej Stodole, 18.09 w klubie Kwadrat pod Wawelem, zaś polski mini-tour zakończy 21.09 koncert w CK Zamek, w Poznaniu.

Fink – Resurgam [NoPaper Records / R’COUP’D / Ninja Tune]
Data wydania: 15.09.2017

Tracklista:
01. Resurgam
02. Day 22
03. Cracks Appear
04. Word To The Wise
05. Not Everything Was Better In The Past
06. The Determined Cut
07. Godhead
08. This Isn’t A Mistake
09. Covering Your Tracks
10. There’s Just Something About You
Źródło: materiały prasowe


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →