FFS startuje z projektem wpierającym kobiety i osoby niebinarne

News
FFS stoi po stronie kobiet i osób niebinarnych

Future Female Sounds rozpoczyna nowy projekt, który ma na celu poprawę statusu DJ-ek w Europie. Wypełnienie specjalnej ankiety pozwoli zebrać dane, dotyczące warunków pracy kobiet w świecie muzyki elektronicznej. Ale i nie tylko.

Znana głównie z działań z zakresu warsztatów i kursów DJ-skich, organizacja non-profit Future Female Soundspodjęła się nowego projektu. Jego celem jest w głównej mierze zbadanie i rozwiązanie problemów stojących przed DJ-ami, identyfikującymi się jako kobiety i osoby niebinarne w całej Europie.

FFS. Nowy projekt

We współpracy z organizacjami She Said So i Women Pressure, duński kolektyw stworzy ankietę, której celem będzie zebranie danych na temat warunków pracy kobiet i DJ-ów należących do mniejszości płciowych. Założeniem FFS jest dotarcie do co najmniej 1 000 osób, jednak – jak przyznano – to zaledwie minimalny próg oczekiwanych rezultatów. Odpowiedzi w ankiecie będą anonimowe, a pytania będą dotyczyć wynagrodzeń, marketingu czy dyskryminacji ze względu na płeć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

FFS wspiera kobiety i osoby niebinarne

Fot. Yvonne Hartmann

Zespół przedstawi zebrane dane na specjalnie zorganizowanym spotkaniu w Kopenhadze już w połowie czerwca. Europejskie DJ-ki i osoby niebinarne będą mogły zgłosić swoje uczestnictwo podczas organizowanych sympozjów. Artyści, którzy będą chcieli wziąć udział w przedsięwzięciu w roli obserwatorów, uzyskają taką możliwość.

Konferencja FFS, finansowana przez Komisję Europejską, skupi się na kwestiach cyfrowych, ekonomicznych i menedżerskich. Raport z wydarzenia zostanie sporządzony w branżowym podręczniku zawierającym porady ekspertów, felietony i katalog DJ-ów zorientowanych na kobietyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →