Festiwale Polska 2016 – Przewodnik Muno.pl

7 496
Wydarzenie
Festiwale Polska 2016 – Przewodnik Muno.pl

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najciekawszych festiwalach z muzyką elektroniczną w Polsce, którymi przez najbliższe miesiące będziemy żyli.

Jedno jest pewne – tego lata nudzić się nie będziemy, a jeśli jeszcze będzie nam mało wrażeń, na jesieni też czeka nas sporo ciekawych wydarzeń. Festiwalowa scena ma się u nas bardzo dobrze i choć w tym roku niektórych imprez zabraknie, w muzycznych ofertach wciąż możemy przebierać. Oczywiście dobry festiwal to nie tylko muzyka, ale też jego cała otoczka i klimat, dlatego najchętniej wybieramy te, które odbywają się w malowniczych sceneriach.

Sprawdźcie nasz Przewodnik Festiwalowy 2016 i koniecznie dajcie znać, na których imprezach bawimy się razem!

CZERWIEC

WOODED 2016 – Wrocław

Line-up: Radio Slave, San Soda, Midland, La Fleur, Catz ’N Dogz, Jay Shepheard, Heartthrob, David Jach, Juli N. More & Jonty Skruff, An On Bast, Peak & Swift & Samanta Fox & Michal Zietara, Kuba Sojka, Yooj, Steve Huerta, Seltron 400, Michal Schwa, Piotr Bejnar, DTEKK, Juniore, Daniel Zachodni, Meg Cocaine, Seb, 0ptik, Deep Depot, Cruz Oe

SeaZone Music & Conference 2016 – Sopot

Line-up: Kelis, Brodka, Krzysztof Zalef Zalewski, Hatti Vatti feat. Lady Katee, Kaliber 44, Współna Scena (Sokół, Kosi, Włodi, Dj Steez, Mr. Krime, Stasiak), Steve Nash & Turntable Orchestra (gościnnie Paulina Przybysz)

Life Festival – Oświęcim

16-19.06.2016 l Life Festival l Oświęcim

Line-up: Sir Elton John, Queen + Adam Lambert, John Newman, Dawid Podsiadło, che sudaka, Dagny, Ninet Tayeb, Perfect, Taco Hemingway, Jeremy?, Piotr Rogucki, Kortez, Krzysztof Zalewski, Royal Chamber Orchestra

Malta Festival – Poznań

Line-up: Moullinex, Ballady i Romanse, Julia Marcell, Ginger The Ghost, TBA

Orange Warsaw Festival 2016 – Warszawa


Line-up: Lana Del Rey, Die Antwoord, Skunk Ananasie, Tom Odell, Kaliber 44, Xxanaxx, Sorry Boys, Skrillex, Editors, MØ, Daughter, Ten Typ Mes, Natalia Przybysz, Julia Marcell, Bovska

CUDAWIANKI 2016 – Gdynia

Line-up: Nneka, Taco Hemingway, Ørganek

Open’er Festival 2016 – Gdańsk

Line-up: Red Hot Chilli Peppers, Pharrell Williams, Paul Kalkbrenner, Florence + The Machine, Foals, Sigur Rós, PJ Harvey, Chvrches, Beirut, Wiz Khalifa, Tame Igempala, Caribou, Vince Staples, Dawid Podsiadło, At The Drive In, The Last Shadow Puppets, LCD Soundsystem, M83, Grimes, Mac DeMarco, Kurt Vile & Violators, Coldair, Stara Rzeka, Kroki, T’ien Lai, Małpa, Kortez, Rebeka, Mac Miller, Savas, Nothing But Thieves, RYSY, Terrific Sunday, Nagrobki, Shy Albatross, SONAR, Maria Peszek, xxanaxx, Rasmentalism, JÓGA, Baasch, Heroes Get Remembered, Spoken Love, Olivier Heim, Suumoo, Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch, Twin Atlantic, KAMP!, HANA, SOOM T, ZAMILSKA, Piotr Zioła, JAAA, V/O, LXMP, Dj Tennis, FLIRTINI, Jacek Sienkiewicz, Ptaki, Kuba Sojka aka Psi-Acoustic, Piotr Bejnar, CZELUŚĆ (JUTRØ x KOSA), An On Bast, Chino, Grobel

LIPIEC

Slot Art Festival 2016 – Lubiąż

Line-up: m.in.: Marika, Bisz B.O.K, Bovska, The Dumplings, Mesajah i Psio Crew

Kaskada Festival – Poznań

Line-up: Christian Löffler Live, Dahu, Pysh, Paryss, Nohono Live, Wardita, Pete Grace, Seb & Rodrigezz, Ohdus, El’mirka, Shadym, Max Tresher, Franz Mauere, Redroom, Michal Gutkowski, Potocki / Panic System, Tralien b2b Thomas Palec, KVBA live, Shadym, ShiftersMind live

BECAUSE WE ARE FRIENDS FESTIVAL – Drzeńsk Mały – FESTIWAL ODWOŁANY




Line-up: Matthias Meyer, Marcin Czubala, skinnerbox, Monolink, SLG, Kotelett & Zadak, An On Bast, The Sorry Entertainer, Patlac, Kuba Sojka, BAAL, Yetti Meißner, Dtekk, BONDI, DirrtyDishes, Interelektrika, Anja Kraft, Zariush, Sovinsky, Blazej Malinowski, CruzOe, Loki Styx, DJ Smut, Antoine Baiser, Raev, Yellen, fumus & nebula, kEczuP, Niemoc, Qba Janicki

Audioriver 2016 – Płock

Line-up: Leftfield, Sven Väth, Four Tet, Sam Shackleton presents Powerplant, Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy (Broke’n’£nglish), Sterac aka Steve Rachmad i Jaguar Skills, Frederic Robinson live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Recondite live, Scuba, Sigma live, Vrilski live, Jamie Woon, Dubfire live, Blawan & Surgeon pres. Trade live, Danger, Nu:Tone & Logistics, Ilario Alicante, Octave One live, Mefjus, Crystal Castles, Richie Hawtin, Caspa & Rusko, Black Sun Empire, Kölsch live, Cyantific, Seba feat. Robert Manos, Antigone live, Francois X, Xtrah, DJ Shadow, Ella Eyre, C2C, The Martinez Brothers, Motor City Drum Ensemble, Jubei & SP:MC Present Zones, Neonlight, Fatima Yamaha, Fabio Florido, Damian Lazarus, Bedouin, Dinky, Magit Cacoon, Satori, Serge Devant, DJ Marky, Calibre, SpectraSoul, MC LowQui, SP:MC, RYSY, Natalia Nykiel, Guti, Lee Burridge, Samanta, Xxanaxx, Novika & Mr. Lex, Kamp!, Ptaki, JAAA!, New Rome, KVBA, Błażej Malinowski, Michał Jabłoński, An On Bast, Kuba Sojka, Jurek Przeździecki, Seltron400, Deas, Truant, Anja Kraft, Tika Milano, Simon Mattson, Jacek Plewicki, Vacos, SB, MiT, Paryss, Fresh, RDKillers, Weiss, Sonic Trip, NeverAfter, Mr. Cannabeatz, Simba, Hatti Vatti, Azbest feat. Kayka, SATL, Delaplaya


SIERPIEŃ

Garbicz Festival – Garbicz

Line-up: TBA

OFF Festival – Katowice

Line-up: 67,5 Minut Projekt, Adam Gołębiewski, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Anohni, Ata Kak, Basia Bulat, Beach Slang, Brodka, Clutch, Daniel Avery, Derrick May, Devendra Banhart, DJ Koze, Fidlar, Flatbush Zombies , Goat, GusGus, GZA, Heroiny, Islam Chipsy, JAAA!, Jaga Jazzist, Jambinai, Janusz Prusinowski Kompania, Jenny Hval, Jesień, Jóga, Kaliber 44, Kero Kero Bonito, Kiasmos, Komety grają Partię, Księżyc, Lauda, Lightning Bolt, Liima, Lotto, Lush, Machinedrum, Masecki vs Sienkiewicz, Mass Gothic, Mgła, Minor Victories, Mudhoney, Mutoid Man, Napalm Death, Niemoc, Odpoczno, Orlando Julius & the Heliocentrics, Pantha Du Prince prezentuje The Triad, Powell, Rosa Vertov, Rødhåd, Rysy, SBB gra „NOWY HORYZONT”, Show Me The Body, Sleaford Mods, So Slow Sote, Syny, The Feral Trees, The Master Musicians Of Jajouka, The Kills, Thundercat, William Basinski, Willis Earl Beal, Yung Lean, Zimpel/Ziołek, Zomby, Żółte Kalendarze

INTRO Festival 2016 – Racibórz

Line-up: ONUKA, Jacek Sienkiewicz, Micronaut, Sarcast, JÓGA , Nakadia, Chris Sadler,  Robbie&Juvi, Seb & Rodrigezz, Furrier

Summer Contrast Festival 2016 – Rogalinko

Line-up: Akme, An On Bast, Anri, Antoni Pietras, Bassalog, Bee Lincoln, Bill Robin, Brat Beat, Daniel Mencel, Daniel Zachodni, Dawid Korniak, Dean Benson, Didler DLB, Emmanuell K, Fanfarrosa, Jacek Sienkiewicz, Marcotix, Masa, Michael Modoolar, Mihau, Miro Pajic, Mooslip, Motyl, Neco, Oscar Rocha, Par Grindvik, Paryss, Phil Jensky, Piotr Bejnar, Rave Novak, Sebx, Signal Deluxe, Sin, Sonarsson, Sven Wit, Tayler, The Effaith, Thugfucker, Tika Milano, Tom Palash, Truant, Turmspringer, Tween, Warsaw Calling, WeWillSee, 0ptik

Audio Lake 7 Festival – Nysa

Line-up: Westbam, Crookers, Remady & Manu-L, Hellboy, D.o.d, Krzysztof Chochlow, tba

Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2016: 11th Edition – Katowice

Line-up: Fat Freddys Drop, Battles, Floating Points Live, Snarky Puppy, Roots Manuva, Oneohtrix Point Never, Roni Size and Dj Krust Present Full Cycle Sound, Kuedo + Werkflow AV Show, Plaid, Prins Thomas, Lorenzo Senni, Hieroglyphic Being Live, Lubomyr Melnyk, Masayoshi Fujita, King Midas Sound and Fennesz, Actress Live, Fakear, The Orb, Tiga Live, Levon Vincent, Benjamin Damage, Deadbeat, Clouds, AUX88, Matrixxman, Kassem Mosse, Kid Simius, The Field, Squarepusher pres. Shobaleader One, Ceephax Acid Crew, Lena Willikens, Jimmy Edgar, Tarwater, AtomTM & Robin Fox pres. Double Vision, Smolik / KEV FOX, Maria Peszek, Beneficjenci Splendoru, Slalom, Stara Rzeka, Dick4Dick, Baaba Deluks, Niechęć, Sonar, Bartek Kujawski, Duy Gebord, Fischerle, FOQL, Mirt/Ter, Palcolor, T’ien Lai, Wrong Dials, Pianohooligan & NOSPR & Alexander Humala, Kamasi Washington & The Next Step

Nagle Nad Morzem Festiwal 2016 – Rogowo

Line-up: Afromaniac & Friends, AKME, Alev, Alex Fiction, ALLES KLAR!, Ananda Dhara, Andreas Henneberg, Andreas Rauscher, Anihilate, Ankur Bln, Aphe, APK318, Baal, Barbara Preisinger, Bassgang, Beddermann & Dahlmann, Bonnie Ford & Iza Minelli, BREIT, Bruno Otranto, Cab Drivers, Canalia, Cherry Bandora, Chix, Cinthie feat. Albert Vogt, COMMANDER LOVE, Cuthead, Dakz, Damian.Thorn, David Keno, Denizer, DJ Freak Ass E, Duct Tape, DXC, East End Dubs, EDO, Einer & Anders, Ejmi, Electro Punx, EmMa, Esposito & Nadje, FREAK, Geöah, Gerd Janson, Greenville Massive, Gunnar Stiller, Günni & Ritz, Halluzination Generation, Harry & Spielplatz, Heiko Laux, Herr Frank, Innellea, Janoma, Jeru The Damaga, Jimmy Edgar, John Wayne on Acid, KAMP!, KIKO KING & CREATIVEMAZE, Kim Twiddle, Knylch, Kotelett & Zadak, KUF, Kundan Lal, Lady Daisey, Loft, Loki Styx, Machino, Marcel Janovsky, Marcotix, Mario Aureo, Martin Goldyn, Mathias Kaden, Mees, Michael Placke & Lilli Dupree, Miss Malonda, Monolink, Monstaub, Mørbeck, Mr.Nylson, Naty Seres, Nick Beringer, Opalescent Nonentity, Par Grindvik, Patrik Skoog Aka Agaric, Paul Noels, Peer Du, Phil Weeks, PHW, Playdate, Provision Tek & Figub, PRVNTK, Raev, Rakete Rakete, Rampue, Rango, Raue Stange, Robag Wruhme, Romano, Ruede Hagelstein, Ryan Matthew, Samuel L Session, Sarah Farina, Shlomniwarz, Simon Behrendt, Snacks, Snaer feat. Braut, Stassy, STUNK, Team Amateur, Tecture, The Lips, THE WHITE DUKES, Tim Engelhardt, Tomek Nowa, Trash Wrestling, Ukulele, the happiest instrument, V, Vagna & Pnis, VAUU, YouAndme, Zenker Brothers

Kraków Live Festival 2016 – Kraków

Line-up: Cage The Elephant, Daman „JR.Gong” Marley”, Haim, Massive Attack + Young Fathers, Sia, The Avalanches, The Chemical Brothers, The Neighbourhood

Festiwal DOMOFFON – Łódź


Line-up: Kurws, Król, No Joy, Omar Souleyman, Wire, Tryp, Demolka, Kopyta Zła, Formacja Cmentarz, Hoszpital, Shxcxchcxsh, U.S. Girls, Chicks On Speed, Zola Jesus, Łona, Weber & The Pimps, Better Person, We Will Fail, Niemoc, No Joy (dj set)

Soundrive Fest 2016 – Gdańsk



Line-up: Formation, Hinds, HONNE, Júníus Meyvant, LISS, Petite Noir, Pixx, Fat White Family, Sunflower Bean, YAK, LA PRIEST, Dilly Dally, Daniel Spaleniak, Moriah Woods, Phillip Bracken Music, Henry David’s GUN, Rosalie Chatwin, Teddy Jr., Calm The Fire, Erith, Lor, LASS, Neal Cassady & The Fabulous Ensemble, Oly., Bownik, Stonkatank, zimowa, SALK, The Moondogs, JAAA, Bionulor, Pictorial Candi, John Lake, TBA

Up To Date Festival 2016 – Białystok

Line-up: The Gods Planet, Luke Vibert, Annanan Live, Fracture, Reeko, Rafael Anton Irisarri Live, Otsochodzi, Łona, Webber & The Pimps, Acronym, Ekman, SHDW & Obscure Shape, Dan Vincente, Chino, New Rome, VSHOOD

Unsound 2016 – Kraków

Line-up: Moritz von Oswald & Ordo Sakhna, tba