Festiwale Polska 2015 – Przewodnik Muno.pl

16 250
News
Festiwale Polska 2015 – Przewodnik Muno.pl

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najciekawszych festiwalach z muzyką elektroniczną w Polsce, którymi przez najbliższe miesiące będziemy żyli.

Jedno jest pewne – tego lata nudzić się nie będziemy, a jeśli jeszcze będzie nam mało wrażeń, na jesieni też czeka nas sporo ciekawych wydarzeń. Festiwalowa scena ma się u nas bardzo dobrze i choć w tym roku niektórych imprez zabraknie, w muzycznych ofertach wciąż możemy przebierać. Oczywiście dobry festiwal to nie tylko muzyka, ale też jego cała otoczka i klimat, dlatego najchętniej wybieramy te, które odbywają się w malowniczych sceneriach.
Sprawdźcie nasz Przewodnik Festiwalowy 2015 i koniecznie dajcie znać, na których imprezach bawimy się razem!

 

CZERWIEC

MALTA FESTIVAL – POZNAŃ

Line-up: TBA

ORANGE WARSAW FESTIVAL – WARSZAWA

 

 

Line-up: The Chemical Brothers, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Hey, Crystal Fighters, Twin Atlantic, Wolf Alice, Papa Roach, Three Days Grace, Afromental, Mela Koteluk, Sheppard, Gooral, Kari, We Draw A, Agyness B. Marry, Terrific Sunday, Mark Ronson (DJ Set), Big Sean, Paloma Faithm Łąki Łan, Palma Violets, Rust, FKA Twigs, Nosowska, Kamp!, Organek, Bibobit, Molesta Ewenement, Baasch, Carrion, Coria, Young Stadium Club, Rusty Cage, Muse, Incubus, Bastille, Metronomy, Benjamin Clementine, Birth Of Joy, Parkway Drive, Asking Alexandria, Maria Peszek, Bokka, Kadebostany, Cosovel, Lari Lu, K Bleax, Zagi

WOODED FESTIVAL – WROCŁAW

Line-up: Kamp!, Natalia Przybysz, Cloud Boat, Mathew Jonson (live, Kanada), Rodriguez Jr. (live, Francja), Catz ‚n Dogz (PL), Randomer (Wielka Brytania), Nick Hoppner (Niemcy), Marco Resmann (Niemcy), Mark Henning (Niemcy), Jay Shepheard (Wielka Brytania), Max Graef (Niemcy), An On Bast (live, PL), Bueno Bros (PL), Horse Meat Disco (Wielka Brytania), Kuba Sojka (live, PL), SLG (live, PL), dj Schwa (Czechy), Kosmos (PL), Klaves (PL), MIN t (live, PL), Canalia (PL), Rodrigezz (PL), Seb (PL), 0ptik, Karol Aleksander, SHOWCASE: Watergate Club (Berlin) | COXY (Warsaw)

LIFE FESTIVAL – OŚWIĘCIM

Line-up: Grubson, Lola Marsh, Chris De Burgh, Taras Czubaj & Kozak System, Bednarek, Manu Chao La Ventura, Afromental, UB40 feat. Ali Campbell, Astro and Mickey Virtue, Mela Koteluk, Sebastian Riedel & Cree, Nowe Sytuacje, Jessie Ware, Lemon, Hey, Kensigton, Kayah, TBA

ZATOKA SZTUKI – SOPOT

Line-up: Skin, Kayah, Bob Sinclar, Sean Paul, Tyga, Paluch, Gedz, Hey, Curly Heads, GusGus, Afromental, Fisz Emade

EUFORIA DŹWIĘKU – BARLINEK

Line-up: Lexy & K-Paul , DJ 4 Strings, Dj Matys, DJ W, Cherry aka BreakNtune, Malve, Dj Doctor , JayKosy, Drilla, Copecky, Masist, Simon Size & Pitchracer, B-White, Krystek, Maniek, Funuman, Qusi & Sodom, Alex Deacon, Alex Piotrowicz

CUDA WIANKI – GDYNIA

Line-up: Buraka Som Sistema, Voo Voo, Kim Nowak, TBA

MALTA SUMMER LAKE – POZNAŃ

Line-up: TBA

HOUSEPITAL FESTIVAL 2015 – ZALESIE GÓRNE

Line-up: NEW_ID, Bream, Thomas Cloud, Martin Rosa, Cast Away, Jacob Core, Mike Tails, Julo, Slim

LIPIEC

OPEN’ER FESTIVAL – GDYNIA


Line-up:
Agyness B. Marry, Alabama Shakes, Alt-J, A$AP Rocky, Chet Faker, Curly Heads, D’Angelo and the Vanguard, Die Antwoord, Disclosure, Django Django, Domowe Melodie, Eagles of Death Metal, Elliphant, Enter Shikari,Faithless, Father John Misty, Fisz Emade Tworzywo, Flume, George FitzGerald, Hozier, HV/NOON, Jonny Greenwood & LCO, José González, Julia Marcell, Kasabian, Hudson Mohawke, Kendrick Lamar, Kodaline, Lao Che, Major Lazer, Małe Miasta, Marmozets, Milky Wishlake, Modest Mouse, Mumford and Sons, Natalia Przybysz, Nervy, Of Monsters and Men, of Montreal, Ratking, Refused, RYSY, Skubas, St. Vincent, Swans, The Dumplings, The Libertines, The Prodigy, The Vaccines, Thurston Moore, Tom Odell, Two Gallants, W.E.N.A. & E.A.B.S., Years & Years, Klaves, Mary Komasa, Oxford Drama, MIN t, The Feral Trees, REBELBABEL Ensemble

SILESIA IN LOVE – CHORZÓW


Line-up:
Eric Sneo, Dr. Motte, Alex Bau, Dbn, Kai Tracid, Michał Lazar, Dida, Hellboy, Nexy, Lukash Andego, Peter Hoang, Silvershine, Timo Glock, Cream, Arthur Crag, Pathar & Rooreck, Polish Raw Showcase, Dj Driver, Regain, Chaotic Spirit, ResQ, PietraZ, Ubex, Korkizz, Firsteffect, Outworld, m4h, The Prototypes, From Nowhere, Tonal Path, Makarov & Steen, Withecker, Flyplender, Mietkas, Master, Sonejee, Łachudrovsky, Batman, Magma, Roland, Infinity, Sinusoyda, Akira, Reset, Shifters Mind, Northface, Kontrol, Slash + Burza, Altercase, Subject, Neo, RoXy Rox, Toudi, Dj Goro, Greco, Pekin, Shari Vari, Ebola, Gmyr, Tralien, Andy Ellias, Robbie Seed, Next Dj, Rafuss, Aquatic Simon, MarV, Reiklavik, UzeYroS

SLOT ART FESTIVAL – LUBIĄŻ


Line-up:
TBA

TATARAK MUSIC FESTIVAL – OSTRÓW WIELKOPOLSKI


Line-up:
Agents Of Time, Baasch, Bokka, Kamp!, MiT, Oxford Drama, Thyladomid i Warsaw Calling, donGURALesko, Karol XVII & MB Valence, Magdalena, Rebeka

AUDIORIVER FESTIVAL – PŁOCK

Line-up: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage, CW/A live, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Roni Size Reprazent live, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us, Tiga live, Zenker Brothers, Damian Lazarus & The Ancient Moons, Crazy P live, Rodhad, Bicep, Technimatic, Rawtekk live, London Elektricity, dBridge

SUNRISE FESTIVAL – KOŁOBRZEG

Line-up: Steve Aoki, Nervo, Oliver Heldens, R3hab, Fedde Le Grand, Sander van Doorn,Don Diablo, Michael Calfan, Firebeatz, Carnage, Julian Jordan, Thomas Gold, Kryder, Tom Staar, Tom Swoon, Blinders, My Digital Enemy, Miqro, neeVald, Bartes, Groove Cocktail, Milkwish, Mibro, Jacob A, Jochen Miller, Peran van Dijk, Dj Kris, Krzysztof Chochlow, DJ Gregory

GARBICZ FESTIVAL – GARBICZ

Line-up: TBA

WARSAW SUMMER FEST -WARSZAWA

Line-up: Dj W, Deeplomatik, Tomazzo, Gigi, Dirty Martin, Marco Santozo, Sheevy, Dropen, Thomas Bett

SIERPIEŃ

OFF FESTIVAL – KATOWICE

Line-up: Run The Jewels, Sunn O))), The Julie Ruin, Girl Band, Jacek Sienkiewicz, Kristen, Patti Smith plays „Horses”, Son Lux, Future Brown, Pablopavo, Władysław Komendarek, Decapitated, Innercity Ensemble, The Budos Band oraz Peaking Lights & Selvhenter, The Residents, Susanne Sundfør, The Sun Ra Arkestra, King Khan And The Shrines, Doldrums, Kaszebe, LXMP, Hidden World, U Z S – Ukryte Zalety Systemu, [peru], Małe Miasta, OLIVIA ANNA LIVKI, Dog Whistle, Enchanted Hunters, Rycerzyki, Tania O., Kortez, PAN Records Showcase: Afrikan Sciences, Lee Gamble, M.E.S.H., Jubilee Party curated by Ron Morelli: Shawn O’Sullivan (live), Ron Morelli & Low Jack (DJ), Bookworms & Steve Summers (live), Tornado Wallace, The Revenge, Auntie Flo, Acid Arab, iLoveMakonnen, Colleen Green, Pro8l3m, ho99o9

SUMMER CONTRAST – ROGALINKO

Line-up: Marco Bailey, Pig&Dan, Marco Mazzucco, Marika Rossa, XXANAXX, Modular Systems, Paryss, Rafique, Apomallari, Mooslip, My 2nd wife, Stratos, Fractal Tree, Reedd, Gunther Schwarz, We Willsee, Mko, Marcin Woszczak, Sonarsson, Pb Skarpy, Deekeed, Tween, Crispy, Ane, Mit

AUDIOLAKE FESTIVAL – RADKÓW

Line-up: TBA

GAMMA FESTIVAL – GNIEZNO


Line-up:
Gathaspar, TBA

TAURON NOWA MUZYKA FESTIWAL – KATOWICE

Line-up: Jeff Mills & Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Grandbrothers, Autechre, Apparat, DJ Koze, Robag Wruhme, Die Vogel, Jamie Woon, Ty, Sherwood & Pinch, Doppereffekt, Objekt, Vessels, Ghostpoet, Portico, Fatima, The Juan McLean, Tyler, the Creator, Kwabs, Kiasmos + CARBON CENTRAL: Palmovka, Sister Body, Ventolin, Amen Tma, Jacques Kustod, Urbanfailure, Silf, Synus0006, GAAP KVLT, John Lake, Polly Týkk aka Karolina Karnacewicz, Krojc, Mikołaj Tkacz aka Wszystko, Rhythm Baboon, Souvenir de Tanger, Syny, Dels, Kate Tempest, Rhye, Król, We Draw A, Małe Miasta, Rysy, Klaves, Daniel Drumz, Mr. Krime, Alo Wala, HV/NOON, Naptha, Nils Frahm, Funkstörung, ESKMO, Mary Komasa, Julia Marcell

NAGLE NAD MORZEM – ROGOWO

Line-up: Akme, Andre Kronert, Aroma Pitch (live), Barnt, Beddermann & Dahlmann, Berlin Bad Brothers, Borderlines, Brand Brauer Frick (live), Blind Observatory, Burro Bulvar, Cuthead, Canalia, Dakz & Andreas Rausher, Daniela La Luz (live), Deo & Z-Man LIVE, Denizer, Dr. Rubinstein, Diego Krause, D, ihm der Reuse, Der Gruene, Ed Herbst, Elektro Albert, Edoardo, El’Mirka, Georg Wedel, Gustavo Peluzo, Hgich.T (live), Holon, Hulk Hodn, Hari & Spielplatz, Jurek Przeździecki LIVE, Julie N. More, Juri Sternburg, Jimi Jules, Jim Nastic, John von Rubinstein, Konstantin Sibold, Koljah & Numberg, Kommissar Zugriff, Kosmos, Kuriose Naturale, Juerga, Lake People (live), Love over Entropy (live), Loft, Lion Bakman & Max Alban, Lyonel, Max Graef, Makam, Mandar (live), Marc Schutt, Macaster, MC Bomber, Michael Nadje & Ricardo Esposito, Move Move, Nonnus & Porter Rhodes (live), Nick Beringer, Ofrin (live), Ptaki, Pieter Dohlen, Quantum Entanglement (live), Reed, Ron Wilson, Rebeka LIVE, Samuel Fach (live), Suff Daddy (live), Sir Search, Sonic Treat (live), Skinnerbox (live), Stevn.Aint.Leavn, The Analogy Roland Orchestra (live), Thomas Heinrich, Unbroken Dub, Vril (live), Verena VI

KRAKÓW LIVE FESTIVAL – KRAKÓW


Line-up:
Kendrick Lamar, Foals, Future Islands, The Maccabees, MØ, Wild Beasts, Viet Cong (band)

WRZESIEŃ

SOUNDRIVE FEST – GDAŃSK


Line-up:
30daysofline, Drenge, East India Youth, Glass Animals, Małe Miasta, Wilga, We Draw A, All We Are, Baasch, Call The Sun, Coals, Dog Whistle, Temples, Thomston, Gengahr, Jóga, MIN-t, Oslo Kill City, Peace, Pola Rise, The Wytches


ARTLOOP FESTIVAL – SOPOT

Line-up: TBA

UP TO DATE – BIAŁYSTOK


Line-up:
Visonia, Ulwhednar, Reckonwrong, Syny, Pro8bl3m, Sam Binga & Redders, Nightwave

PAŹDZIERNIK

UNSOUND FESTIVAL – KRAKÓW



Line-up: TBA