Scena Mary Anne Hobbs na Tauron Nowa Muzyka

Zapowiedzi

Poznaliśmy nazwiska wszystkich artystów, którzy wystąpią w tym roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka na scenie prowadzonej przez Mary Anne Hobbs.

W tym roku organizatorzy Tauron Nowa Muzyka postanowili oddać jedną ze scen w niepodzielne władanie legendarnej prezenterki radia BBC i matki chrzestnej dubstepu – Mary Anne Hobbs. Na jej zaproszenie pojawią się w Katowicach najmłodsze gwiazdy tego nurtu, takie jak Ramadanman aka Pearson Sound, a także jeden z najciekawszych przedstawicieli instrumentalnego hip-hopu – Marcos Ortega, znany lepiej jako Lorn.

Kolejnym artystą, który zawita w stolicy Górnego Śląska w ostatni sierpniowy weekend, by zagrać przed ublicznością pod opieką Mary Anne Hobbs będzie duet Instra:mental. To właśnie oni, od ponad dekady pokazują całemu światu, że wychodząc od klasycznego d’n’b, można stworzyć muzykę, która wymyka się wszystkim kategoryzacjom, docierając zarówno do fanów ambientowych pejzaży dźwiękowych, jak i do zwolenników Detroit techno, lubiących się wyszaleć przy 170 bpm.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dla fanów nieco lżejszych brzmień nasza kuratorka przygotowała natomiast pierwszy polski występ jednego z ciekawszych producentów i dj-ów młodego pokolenia – Roska. To właśnie on od pewnego czasu może cieszyć się tytułem najciekawszego przedstawiciela UK Funky, a jego występy przed takimi sławami, jak Flying Lotus czy Modeselektor jedynie potwierdzają, że mamy do czynienia z artystą, który w przeciągu najbliższych lat może wywrzeć olbrzymi wpływ na całą scenę muzyki tanecznej.

Wśród zaproszonych przez Mary Anne Hobbs artystów nie mogło oczywiście zabraknąć również miejsca dla prawdziwych legend dubstepu – Orisa Jaya, znanego również jako Darqwan. Poza artystami, od których zaczęła się historia tego gatunku, kuratorka Tauron Nowa Muzyka postanowiła zaprosić także takich wykonawców, którzy otwarcie twierdzą, że 'dubstep się skończył’. Mowa tu oczywiście o rewelacyjnym trio Darkstar, które po odniesieniu olbrzymiego sukcesu na klubowych parkietach takimi kawałkami jak „Need you”, postanowiło oderwać się od dubstepowych korzeni, proponując muzykę, która równie dużo zawdzięcza Kraftwerkowi, jak i OMD.

Ostatniej z gwiazd zaproszonych przez Mary Anne Hobbes nie trzeba chyba za to przedstawiać nikomu. Barry Lynn, znany lepiej pod pseudonimem Boxcutter to bez wątpienia jeden z tych twórców, którzy mimo młodego wieku, zapewnili już sobie stałą obecność w czołówce artystów spod znaku eksperymentalnych brzmień. Charakteryzowany początkowo jako twórca silnie kojarzony z dubstepem, Lynn dość szybko wymknął się wszelkim próbom zaszufladkowania, proponując muzykę, w której coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy tanecznych rytmów, jak i długich, często improwizowanych kompozycji, opartych na samplach i polifonicznych rytmach, kojarzonych z free jazzową improwizacją.

Potwierdzeni artyści na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka:

Lamb / Modeselektor / Apparat Band Live / Gold Panda / FaltyDL/ Bonaparte Circus Show / Lorn / Mary Anne Hobbs / Pearson Sound Aka Ramadanman / Emika / Walls / Boxcutter / Darkstar / Instra:mental / Oris Jay / Roska.

 

Źródło: materiały organizatora


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →