Festiwal Muzyki BOAT-CITY 2006

News

Festiwal Muzyki Boat-City to wydarzenie promujące miasto i region łódzki w Polsce i Europie. Zaproszeni wykonawcy to czołówka polskich i zagranicznych klubowych artystów. Prezentują oni różnorodne style nowoczesnej muzyki tanecznej. Ideą Festiwalu jest promowanie Łodzi jako miasta nowoczesnego, rozwiniętego kulturowo, pozytywnego i otwartego na gości z Polski i Europy. II edycja Festiwalu Muzyki Boat-City 2006 odbędzie się w Łodzi 16 września 2006 roku. Na scenach open-air oraz w klubach usłyszeć będzie można breakbeat, drum'n'bass, house i electro.

Boat-City 2005 to bez wątpienia wydarzenie, które było sukcesem, a to za sprawą profesjonalnej organizacji oraz faktu, iż muzyka taneczna doczekała się swojego oficjalnego święta na głównej ulicy miasta.
W punkcie kulminacyjnym imprezy przed scena tańczyło około 5000 osób. Natomiast na imprezach towarzyszących w dwóch klubach bawiło się około 2000 osób. W ostatnim czasie podczas pierwszego w województwie łódzkim, plebiscytu muzyki klubowej TRANSMITERY 2005, Festiwal Boat-City została uznany za Wydarzenie Roku 2005!

II edycja Festiwalu Muzyki Boat-City 2006 odbędzie się w Łodzi 16 września 2006 roku. Festiwal, tak jak w ubiegłym roku, rozpocznie się częścią open-air, otwartą dla wszystkich o godzinie 12:00 przy zbiegu ulic Piotrkowskiej i Al. Piłsudskiego. Na specjalnie przygotowanej scenie wystąpią reprezentanci wszystkich przewidzianych stylów muzycznych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

O godzinie 22:00 wystartują imprezy towarzyszące Festiwalowi w łódzkich klubachmuzycznych.

KLub Blu; scena breakbeat
BREAKFASTAZ (UK), Sonic Trip ( Łódź/Wawa), Flip da Floor ( Kraków), RIP Danger (Łódź), Tommy (Poznań), Mc Mace (DE), Boro ( Olsztyn), Acid Tom (Lublin), Vafankulla (3City)
Nobis(Wawa), Charly (Łódź), Mc Cheeba (Kraków), C.L. Vegaz (Bielsko), Hal (Pabianice)

Klub Cube; scena drum’n’bass
Wonter (Łódź), Jabba D ( Bełchatów), Dukee (Łódź), MK Fever (Kraków), Adam Faz (3City)
Mono (Łódź), Psychomantis & Hangman (Łódź), Roadskilla (LT), Renton (Łódź), Atmosphere ( Łódź), Mc Baj (Łódź), Mc Kriba (Koszalin)

Klub Soda Zone; scena house
Glasse (Wa-wa), Cafe del Sol w składzie Kate Sun, Brujo i Bobby Thrilla

Klub DeMode; scena electro
Rebus (Łódź), Paryss (3City), Olivia Ungaro & Kinzu Chrome (Kraków), Sixmillian (Łódź), Waetek (Łódź), Tumik (Łódź)

W każdym klubie wystąpi polska czołówka dj’ska oraz gwiazda wieczoru z zagranicy. Podczas całego wydarzenia zaprezentuje się ponad 30-tu muzyków. Festiwal jest także okazją do obchodów 8-letniej działalności jednej z bardziej znanych formacji dj-sko – producenckich Sonic Trip oraz czołowej audycji dedykowanej muzyce klubowej Nocny Trans Radia Łódź – prowadzonej przez Adama Kołacińskiego. Honorowy Patronat nad Festiwalem Boat-City 2006 objął Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Pan Krzysztof Makowski, a także Instytut Europejski i Konsulat Brytyjski w Łodzi.

http://www.boat-city.org

 Główna gwiazda festiwalu – BREAKFASTAZ:

Wywodzące się z Anglii trio Breakfastaz (w składzie Froe, Gav i Merf), choć stosunkowo młode, może pochwalić się nie lada osiągnięciami. Od samego początku kariery producenckiej mieli nosa do dźwięków i szczęście do wydawców. 
Swoje utwory publikują w szanowanych labelach takich jak Mob, Cyberfunk czy Passenger. Co ważne – w ich przypadku ilość (prawie dwadzieścia wydawnictw i remiksów w ciągu dwunastu miesięcy) idzie w parze z jakością.

Potwierdza to nagroda w kategorii „Najlepszy debiut 2004/5” oraz nominacja w kategorii  „Najlepszy producent” na Breakspoll World Breakbeat Awards 2005.
Cała trójka będąca wykształconymi muzykami (potrafią grać na wielu klasycznych instrumentach) współpracowała już z takimi tuzami muzyki klubowej jak: Aquasky, The Freestylers, The Autobots czy DJ Deekline.

Wywodzących się z Londynu producentów/Dj-ów można co tydzień słuchać w rozgłośniach radiowych Pyrotechnic Radio i Breaks FM. Choć występowali już w dużej części krajów europejskich oraz Stanach Zjednoczonych dopiero teraz usłyszymy ich w Polsce.
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →