Fairmont debiutuje na My Favorite Robot

Zapowiedzi

W listopadzie ukaże się trzeci album Fairmonta, zatytułowany 'Automaton'. Będzie to debiut artysty na kanadyjskim labelu My Favorite Robot.

Początki romansu Jacoba Fairley’a z muzyką elektroniczną siegają połowy lat 90-tych, jednak punkt zwrotny w jego karierze nastąpił kilka lat później, kiedy Jeremy P. Caulfield zachwycił się jego talentem i zapewnił mu miejsce w rodzinie labela Dumb Unit.
Ambitny Fairley chciał tworzyć różne odmiany elektroniki, dlatego posługiwał się kilkoma aliasami. Jednym z nich był Fairmont, pod którym w 2002 roku nagrał album ’Paper Stars’ dla Traum Schallplatten. Kolejny ’Coloured In Memory’, już w barwach holdenowskiego Border Community trafił do fanów w 2007 roku.
Jeśli znacie i lubicie te płyty, z pewnością ucieszy Was informacja, że w listopadzie będziecie mogli zapoznać się ze świeżym materiałem Fairmonta, który znajdzie się na krążku ’Automaton’. Jeśli jednak nie mieliście okazji ich posłuchać, macie trochę czasu na nadrobienie zaległości. Ciekawostką jest, że na 'Automaton’ artysta udziela się również wokalnie.
Fairmont – Automaton [My Favorite Robot Records]
Data wydania: 5.11.2012
Tracklista:
01. Creatures of Night
02. Alkaline
03. Waiting
04. Old Ways
05. Sara
06. Last Dance
07. Fate
08. Broken Glass
09. Libertine
10. Tiny Diamonds
11. Slowing Down
12. Weird Friends


Latest tracks by fairmont

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →