Fair Weather Friends z nową płytą! Posłuchajcie singla

550
News
Fair Weather Friends

Fair Weather Friends w ciągu zaledwie paru lat od początku kariery, wdrapali się na sam szczyt, z którego następnie zniknęli. I zapadli się pod ziemię. Teraz wracają z nową płytą i promującym ją singlem.

Wejście razem z drzwiami

Zaczynali w 2011 roku, lecz to wydana rok później EP-ka Eclectic Pixels przyniosła im rozgłos. Znajdujące się na niej bezkompromisowo przebojowe numery szybko zyskały przychylność słuchaczy i krytyków. Prawdziwym hitem stał się Fortune Player, do którego powstał jeden z najlepszych polskich teledysków pierwszej połowy drugiej dekady tego wieku. Nic dziwnego, że kawałek pojawił się w reklamie promującej Coke Live Festival 2012 i stał się najbardziej rozpoznawalnym trackiem w dorobku zespołu z Czeladzi.

Fala wznosząca

Następnie prezentowane numery z miejsca stawały się przebojami. Tak było z Fake Love czy Cardiac Stuff  (w którego teledysku wystąpiła… Maffashion – zobaczcie sami). Na horyzoncie pojawiła się premiera debiutanckiej płyty formacji, na którą ręce zacierało coraz większe grono słuchaczy. Zanim to nastąpiło, Fair Weather Friends zdążyli zagrać na największych scenach w Polsce, w tym na festiwalach Open’er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie czy Spring Break.

Nic dziwnego, iż grupą zaczęły interesować się najważniejsze wytwórnie na rynku. Ostatecznie zespół podpisał kontrakt z Warner Music Poland. Pod jej szyldem miał pojawić się pierwszy w dyskografii formacji album długogrający.

Hurricane Daysdebiutancki longplay formacji, ukazał się w 2014 roku i zebrał niemal wyłącznie pozytywne recenzje. Zespół zgarnął kilka nagród i wyróżnień, a ich kariera zdawała się nabierać coraz większego rozpędu. Fair Weather Friends zaczęli koncertować poza krajem i także tam zyskiwać fanów. Nic nie zapowiadało nagłej zmiany sytuacji.

Faza odpływu

W 2016 roku swoją premierę miała nowa EP-ka Hello Sunday, a wraz z nią singiel Love Won’t Make It Easier. Wydawać się mogło, iż Fair Weather Friends wracają na właściwe tory i lada moment usłyszymy informacje dotyczące nowej płyty. Jeszcze w 2017 roku koncertowe kalendarium zespołu wypełnione było datami kolejnych występów.

Z nieoficjalnych źródeł zaczęły dochodzić głosy na temat trwających prac, które… nagle ustały, a grupa zapadła się pod ziemię. Można by pomyśleć, iż to naturalna kolej rzeczy – po niesamowicie intensywnym początku kariery, muzycy potrzebowali zaczerpnąć trochę oddechu. Tymczasem nastała kompletna cisza – żadnych informacji, żadnych nowych numerów, żadnych koncertów. Aż do dziś.

Nowa płyta, nowe rozdanie

Parę tygodni temu Fair Weather Friends poinformowali za pomocą social mediów o swoim powrocie, w tym o nadejściu tak długo wyczekiwanej płyty. Krążek zatytułowany Carte Blanche ukaże się 30 sierpnia nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Dziś poznaliśmy pierwszy singiel z tego albumu. Utwór nosi tytuł taki, jak płyta, Carte Blanche – i co jest nowością w repertuarze formacji – jest kawałkiem z polskim tekstem.

Piosenka to kwintesencja tego, za co słuchacze pokochali grupę. Znów mamy do czynienia z niczym nieograniczonym, elektropopowym hitem, w którym dominuje swobodnie przepływająca przez dźwięki punkowa energia. Jeśli w ten sposób będzie brzmieć Carte Blanche to nic nie stanie na przeszkodzie, by FWF wrócili tam, gdzie znaleźli się w szczytowym momencie swojej kariery. I gdzie jest ich miejsce na polskiej scenie.