Fabric połączy siły z Museum of London w zaskakującym projekcie

fot. fabric
News
Fabric połączy siły z Museum of London w zaskakującym projekcie

Kultowy londyński klub fabric wszedł we współpracę z jedną najważniejszych brytyjskich instytucji kultury.

Fabric wchodzi do muzeum

Museum of London ogłosiło dziś, że popularny w kręgach fanów muzyki elektronicznej londyński klub fabric stanie się pierwszym na świecie klubem nocnym rezydującym w… muzeum. Partnerstwo rozpocznie się 25 października, od performansu autorstwa nagrodzonego Nagrodą Turnera artysty Tai Shani, zatytułowanego My bodily remains, your bodily remains, and all the bodily remains that ever were, and ever will be. Spektakl będzie zawierał muzykę na żywo autorstwa wieloletnich współpracowników Shani – Maxwella Sterlinga i Richarda Fearlessa.

Wydarzenie będzie miało formę sztuki kameralnej i uświetni zbliżającą się przeprowadzkę Museum of London do West Smithfield, a także główną wystawę Executions (trwającą do 16 kwietnia 2023), która przedstawia historię publicznych egzekucji od XII do XIX wieku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fabric połączy siły z Museum of London w zaskakującym projekcie
fot. fabric

Legendarny klub jako kluczowa przestrzeń kulturalna

Muzeum będzie również współpracować z fabric w 2025 roku przy organizacji festiwalu, którego kuratorem będą londyńczycy, a który odbędzie się w nowym budynku muzeum na West Smithfield. Instytucja zaoferuje londyńczykom możliwość obejrzenia odrestaurowanego budynku General Market wraz z muzyką na żywo.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z naszymi przyjaciółmi i wkrótce sąsiadami z Museum of London przy tym nowym przedsięwzięciu i rezydencji. Jest to dla nas ważny moment w naszej podróży do ustanowienia fabric jako kluczowej marki kulturalnej. Oprócz tego, że komunikujemy fabric jako kluczową przestrzeń kulturalną, chcemy również promować muzykę elektroniczną jako formę sztuki. Nowa rezydencja jest tego odzwierciedleniem i jesteśmy zachwyceni, że 25 października będziemy gościć pierwsze wydarzenie w ramach tej współpracy, na którym wystąpi nagrodzony Nagrodą Turnera artysta Tai Shani

– czytamy w informacji prasowej fabric.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →