Prace Rudnika w interpretacjach Jacka Sienkiewicza i Jacaszka

Zapowiedzi

W czerwcu ukaże się zbiór małych form audialnych legendy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, Eugeniusza Rudnika, w którym znajdą się też interpretacje m.in. Jacka Sienkiewicza, Jacaszka i Marcina Cichego z formacji Skalpel.

Praca nad wydaniem zbioru krótkich kompozycji Eugeniusza Rudnika trwała z przerwami od kilku lat. Wydawnictwo „Miniatury” jest uzupełnieniem dotychczas wydanego dorobku artysty – zbioru „Rudnik” z jego klasycznymi kompozycjami i ubiegłorocznego albumu „ERdada”. „Miniatury” są prezentacją ważnego i zupełnie nieznanego nurtu twórczości legendy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, autora utworów „Dixi”, „Mobile” czy „Przyjaciółki z Żelaznej ulicy”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Box „Miniatury” składa się z czterech płyt CD, z których trzy stanowią bardzo obszerny wybór małych form audialnych pogrupowanych ze względu na swój charakter jako „Dźwięki”, „Impresje” i „Tła”, a czwarta „Interpretacje” przynosi utwory artystów młodego i średniego pokolenia. Z muzyką Rudnika postanowili zmierzyć się m.in. Marcin Cichy (Skalpel, Meeting By Chance), Jacek Sienkiewicz (Recognition), Księżyc, Krojc (Jakub Pokorski, ex-Lao Che), Das Moon, Bolek Błaszczyk (Grupa MoCarta), Agim Dżeljilji (Oszibarack, NERVY), Jacaszek i wielu innych.

Zbiór „Miniatury” Eugeniusza Rudnika ukaże się w połowie czerwca nakładem wytwórni Requiem.

Źródło: materiały prasowe

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →