Ethno Elektro 2, czyli powrót Goorala

Gooral powrócił ze swoim intrygującym projektem, w którym zlepia ze sobą folk, elektro i downtempo w jedną szaloną całość. Sprawdźcie, jak brzmi Ethno Elektro 2.

Gooral znowu to robi

Nagrywając nowy album Gooral zaprosił do studia kilku znaczących gości – między innymi GrubSona, Stanisława Leszczyńskiego i grupę Psio Crew. Wspólnymi siłami zarejestrowali porcję świeżej, energetycznej muzyki, będącej konglomeratem różnych stylów. Na Ethno Elektro 2 odnajdziemy między innymi klimaty folkowe – zaczerpnięte żywcem z kultury Podhala i Beskidów – orientalne rytmy i brzmienia utrzymane w stylu nowoczesnego downtempo.

Gooral Ethno Electro 2

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Album Goorala ukazał się nakładem wytwórni SP Records. Można już go przesłuchać na serwisach streamingowych oraz na YouTube. Pod koniec marca Ethno Elektro 2 będzie można również zakupić w formie płyty CD, a później w formie płyty winylowej, w dwóch wersjach kolorystycznej – czarnej oraz białej ze splatterem.

Gooral i goście m.in. Grubson

W utworze Podróż promującym Ethno Elektro 2 usłyszeć możemy GrubSona – jednego z bardziej rozpoznawalnych polskich raperów. Tekst to motywująca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a charakterystyczny styl GrubSona spotyka się z energetycznym beatem Goorala i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego.

Goora & Grubson & Stanisław Leszczyński – Podróż

Gooral i jego Ethno Elektro

Gooral to jeden z bardziej intrygujących polskich twórców poruszających się w obrębie elektroniki. Jest odpowiedzialny za wykreowanie nowego gatunku muzycznego zwanego Ethno Elektro. Artysta z powodzeniem łączy muzykę klubową i elektroniczną z tradycyjną polską góralszczyzną.

Muzyk zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą m.in.: Opener, Exit, Sziget, Colours of Ostrawa i Audioriver. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów m.in.: Japonię, Kanadę, Azerbejdżan. Współtworzy również inne projekty muzyczne: Psio Crew, CUDA i Górny, czyli Gooral w odsłonie techno.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →