Era Wodnika i festiwal wyższych wartości. Dissolve Festival zbliża się wielkimi krokami

Fot. Dissolve
Festiwale News Zapowiedzi
Dissolve Festival

Festiwalowy krok naprzód w imię wyższych wartości. Rozpłyń się nad Jeziorem Zegrzyńskim za sprawą szeroko pojętych doznań sensorycznych oraz zasadach Peace, Love, Unity, Respect. Dissolve Festival, jako następca hippisów na miarę XXI wieku, zainauguruje nową Erę Wodnika już 10 września.

Święto natury, zrozumienia, wolności. Filozofia działania i zabawy w duchu PLUR. Pierwszy nowy festiwal Ery Wodnika, który inaugurował rok 2021. Ery zmian, globalnej świadomości, tolerancji, ale i demokracji i feminizmu. Dissolve ma być odpowiedzią na koniunkcję Jowisza i Saturna nazywaną także Gwiazdą Betlejemską. To celebracja wydarzenia zmiany ery astrologicznej, odbywającej się raz na 2150 lat. Mającej niebagatelny wpływ na przebieg dokonań kulturowych. Dissolve Festival to myślenie przyszłościowe, połączone z dystansem do świata. To w końcu festiwal, który reklamuje Bogusław Linda. A jak Bogusław Linda coś zapowiada, to wiedz, że nie ma żartów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dissolve Festival a Era Wodnika

Zdaniem Ewy Klepackiej-Gryz, psycholożki, terapeutki oraz autorki wielu poradników psychologicznych, Era Wodnika jest erą wolności rozpoczynającej się od czucia samego siebie, bycia kimś niezależnym od zewnętrznych atrybutów: statusu materialnego, pozycji zawodowej czy życiowej roli. Astrolodzy podkreślają, że wodnik wesprze nas w poszukiwaniu wolności i swobody. Z jego pomocą zaakceptujemy samych siebie dokładnie takimi, jakimi jesteśmy. Organizatorzy festiwalu od początku podkreślają istotną rolę tego zjawiska, powołując się na historię hipisów z lat 60. XX wieku, upatrujących w Erze Wodnika szasnę na dokonanie życiowej rewolucji. Swoistego buntu opisywanego również jako walkę i przemianę, również na tle muzycznym.

Lata 60. to ogólny dostęp do syntezatora Mooga, rozwój karier Karlheinza Stockhausena Vladimira Ussachevskiego. To okres przełomowego dla dalszych losów muzyki musicalu Hair, uznawanego za pierwszy w historii musical rockowy i pierwszy, który poruszał tematykę rewolucji seksualnej, filozofii dzieci kwiatów czy tematyki wolnej miłości, narkotyków i nagości na scenie. Dzięki tego typu przemianom narodziły się festiwale. Tak powstał Woodstock i… Dissolve Festival – następca hippisów na miarę XXI wieku.

Dissolve Festival

Fot. Wtorock

Dissolve Festival. Natura, fantazja, komfort

Wzruszenie, uniesienie, euforia, beztroska, natura – to tylko niektóre z emocji jakie towarzyszyć będą Dissolve Festival 2021. Wybór miejsca na organizację festiwalu nie był dziełem przypadku. Okoliczności przyrody w postaci jeziora, lasów oraz plaży wyróżnią wydarzenie na tle wielu innych znanych imprez plenerowych. Jednym z założeń Ery Wodnika jest pojednanie się z naturą określane mianem Globalnej świadomości. Dbającym o naszą planetę, przyrodę oraz jej kondycję, znakiem otwartości na różne światopoglądy i tolerancję. Według francuskiego badacza Antoine’a Faivre’a natura jest żywą istotą, sprzężoną więziami sympatii i antypatii, ożywianą przez ukrytą światłość i płomień, które człowiek stara się kontrolować. Dissolve Festival to pierwszy nowy festiwal Ery Wodnika, stąd tak duże przywiązanie wagi do kwestii ekologii i natury. Zdaniem organizatorów:

10 września niebo nad Rewita Rynia rozświetli żar najciekawszych 30 artystów i selektorów elektronik, którzy zaleją Was falą dobrej energii i dźwięków. Niech nikt z Was nie łudzi się, że będzie to grzeczny weekend. Wszyscy zasługujemy, żeby raz na jakiś czas puścić kierownicę, a zwłaszcza zrobić to w celu zakończenia wakacji. Ten weekend nad Zegrzem to będzie istne Trzecie Lato Miłości i granice wyznacza tylko Wasza fantazja oraz komfort innych.
Nadjeziorna przestrzeń na potrzeby wydarzenia będzie przystosowana hybrydowo. Łącząc okoliczności natury i technologię, projekt Dissolve jest uosobieniem szansy na nowy początek, idealną szansą na zwieńczenie końca wakacji, wkraczającą na pole nieskrępowanej i rozpływającej się zabawy. Sensoryczne bodźce w postacie muzyki, natury i sztuki pomogą każdemu zapomnieć o tym co złe, przewartościować myślenie, napisać czystą kartę.
Dissolve Festival 2021
36 godzin nieustającej muzyki wybrzmi z dwóch scen: electro-disco-housowej i typowej dla dźwięków mocnego i bezkompromisowego techno. Najgrubszy trip tych wakacji zapewnią: A_GIM, Aksamit, Błażej MalinowskiClericDJ Tennis, Eltron, Franziska Berns, Hadone, Inhalt Der NachtJenifer Cardini, Kaiser, KODLegowelt, Ø [Phase], Ola Teks, Olivia, Parallx, PAWEŁ, Penera, Piotr Bejnar, Rikhter, Roman Flugel, Sept, SPFDJ, T A K A, Trikk, Vi, MKO, SiennYoung Marco. Do zobaczenia!

UP TO DATE FESTIVAL 2021

Biletomat.pl
od 45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →