Epi Centrum – Raw

Recenzje

Info

Data wydania:
2014/04/21
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Jerzy Przeździecki, oprócz nagrywania pod własnym nazwiskiem, współtworzy lub współtworzył projekty Bigwigs, Zenglodon oraz solowe Mass Turbo i Epi Centrum. Właśnie w ramach tego ostatniego przygotował EP-kę „Raw„, wydaną na należącej do Damona Wilda wytwórni Synewave. Oprócz wspomnianego amerykańskiego weterana, label ten wydawał płyty Monoloca, Functiona, Heiko Lauxa czy Truss.
Licząca się na świecie wytwórnia i nazwisko Przeździecki to gwarancja naprawdę dobrego materiału, ale co w konkretach znajdziemy na płycie? Dwa remixy tytułowego kawałka, których podjęły się gwiazdy nowoczesnego techno – Truncate, tym razem jako Audio Injection, oraz wspomniany już Function. Same nazwiska robią wrażenie, prawda?
„Raw” EP to mechaniczny, niepokojący oryginał, w którym sporo przesterów i zmodulowanego wokalu i do kontrastu różnorodne brzmieniowo remixy. Truncate to klasa sama w sobie, wiec słabo być nie mogło. Potężne podbicia basów, galopujący bit rodem z Detroit oraz akordy dobrze znane każdemu miłośnikowi technicznych brzmień. Ja w tym słyszę i Rodhada i Hooda, wiec na prawdę bajka. Bardziej eksperymentalną formą zaskoczył Function. Odhumanizowany klimat, który mocno charakteryzuje jego brzmienie połączył z chyba najpotężniejszym bitem z tego zestawienia. Jest groove, jest pomysł, są kolejne scrobble na lasta. Świetny materiał i nie ma w tym przesady!
Jeśli klimat białostockiej sceny Technosoul nie jest Ci obcy, jeśli kroczysz dalej i wybierasz się na Dekmantel Festival, jednym słowem jesteś technodewiantem, to „Raw” jest dla ciebie. Każdy numer z tego zestawienia wnosi bardzo dużo i jako całość prezentuje się to po prostu fenomenalnie. Kończąc krótko – zasłużona „piątka” i z niecierpliwością czekam na więcej!
Tekst: Piotr Lenda

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Raw
02. Raw (Function remix)
03. Raw (Audio Injection remix)

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →