Enei prezentuje „Humans”, trzeci solowy album w karierze

fot. Khali Ackford
News
Enei - Humans

Dekadę po premierze pierwszego krążka Enei wciąż jest w tym samym labelu, z tym samym mentorem, ale z dużo mocniejszą pozycją na scenie roller/minimal i prezentuje trzeci już album, Humans.

Enei x Critical Records

Był największym odkryciem Kasry, założyciela Critical Records, a dzisiaj jest liderem jego wytwórni. Enei, ponieważ o nim mowa, wparował do rodziny Critical ponad dekadę temu, a cofając się o dokładnie 10 lat, bylibyśmy świadkami premiery jego pierwszego pełnoprawnego albumu, Machines.

Pierwszy pełnoprawny materiał Eneia był mocno różnorodny, jeżeli chodzi o drum’n’bassowe odmiany. Liquidowe Runnin, najpopularniejszy albumowy kawałek, Saligia i Elephants w stylu jungle czy dancefloorowe Centrifuge.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sprawdź także: Dirty EP – pięć nowych kawałków od Enei w Critical Music

Z biegiem czasu Enei skłaniał się coraz częściej ku klimatom roller i minimal, których teraz jest jednym z barwniejszych reprezentantów. Najlepszym przykładem jego stylu jest oczywiście potężne Sinking, do dzisiaj najgrubszy track w dyskografii rosyjskiego producenta. Nie zdajecie sobie sprawy, jak miłym zaskoczeniem był pierwszy odsłuch jego najnowszego albumu, którego otwierający numer, Real Memory, jest bardzo mocny inspirowany klimatem w nim panującym.

Enei – Real Memory z albumu Humans, posłuchaj

Humans to album 10/10

W mojej skromnej opinii na swoim trzecim albumie Enei wypadł po prostu doskonale. Niby album to w większości minimal, ale produkcyjnie jest na znakomitym poziomie.

Humans to łącznie 13 kawałków, w większości rollerowo-minimalnych, ale w żadnym momencie nie zanudza. W połowie krążka mamy liquidowe zwolnienie w postaci Show Me z odddi, a jego zakończenie, The Hammer, to ukłon w stronę fanów jego perkusyjnych skillsów.

Ten album jest czymś bardzo ważnym w moim życiu. Rozważam go jako punkt zwrotny w mojej karierze. Moja twórczość przez lata ewoluowała w coś, co naprawdę wyraża to, kim jestem jako producent i DJ

– Enei.

Moimi albumowymi faworytami są bez wątpienia Acid Shot – najpierw ten techno acidowy drop, a później jest już tylko bardzo filthy oraz oczywiście No Man, które znaliśmy przed premierą całego materiału.

Humans to niezwykle udana godzinna prezentacja umiejętności produkcyjnych i prawdziwej twarzy Eneia. Album został wydany nakładem Critical Records.

Enei – Humans, posłuchaj albumuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →