Eksploracja ludzkich więzi. Zanias zapowiada nowy album, „Unearthed”

Fot. Tom Nielsen
News

Alison Lewis, znana szerzej jako Zanias, zapowiedziała premierę swojego drugiego albumu. Artystka w ramach przedpremiery wypuściła singiel Untethered, który wraz z całym albumem o tym samym tytule, ukaże się 6 września.

Urodzona w Australii i wychowana w południowo-wschodniej Azji Zanias jest producentką, wokalistką, artystką wizualną i założycielką wytwórni Fleisch Records. Pierwszego kontaktu z muzyką doświadczyła w trakcie studiów archeologicznych w Londynie, występując w duetach Linea Aspera z Ryanem Ambridge oraz Keluar z Sidem Lamarem, znanego z projektu Schwefelgelb. Po upływie trzech lat od przeprowadzki do naszych zachodnich sąsiadów, mieszkająca na co dzień w Berlinie artystka, wydała debiutancką EP To the Core w wiedeńskiej wytwórni Noiztank. Rok później, za sprawą epki Follow the Body, na której znalazły się remiksy od m.in. Dax J i Kobosila, na stałe weszła do świadomości słuchaczy muzyki techno.

Zanias – Untethered

Zanias. W poszukiwaniu światła

Na swoim drugim pełnometrażowym albumie Zanias łączy post-punkowe, techno i italo, które w końcowym rozrachunku mogą zahaczać o „podnoszące na duchu popowe piosenki”. Untethered „eksploruje wielość ludzkich więzi, napisany w czasie, gdy więź była zasobem bardziej deficytowym niż kiedykolwiek wcześniej”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pomiędzy lutym a czerwcem zeszłego roku przeżyłam wiele trudnych chwil w trakcie pierwszego lockdownu. Wszystkie trapiące mnie wówczas emocje przelałam na nowy album zatytułowany Unearthed, który ostatecznie ujrzy światło dzienne 6 września nakładem Fleisch. Pierwszy singiel, Untethered, jest już dostępny. Jego teledysk jest małym, własnoręcznie zrobionym wyrazem miłości do kataklizmicznego piękna płomieni.

Nagrania terenowe z natury, sample wokalne i szereg instrumentów akustycznych są zaimplikowane w ramach struktury chwytliwych, melodyjnych manewrów syntezatorów i napędzających rytmów, którym towarzyszy znajomy i mocny głos artystki, przekazujący osobiste przemyślenia na temat beznadziejnych pragnień i stoickiej akceptacji. Unearthed „szuka światła i znajduje je w przepięknym bólu samotności”.

NOWE MIEJSCE NA STOCZNI: ZIEMIA X DOK CESARSKI

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →