Ebow Graham z Foreign Beggars nie żyje

News
Ebow Graham

Brytyjski raper i założyciel kultowego składu Foreign Beggars nieoczekiwanie zmarł 18 kwietnia w swoim domu.

Ebow Graham

Członek Foreign Beggars nie żyje

Zespół Foreign Beggars to skład hip-hopowy, jednak scena elektroniczna najbardziej może kojarzyć ich z wielu elektronicznych kooperacji. Tercet składający się z dwóch wokalistów, turntablisty i producenta, przez 18 lat nagrał dziewięć albumów studyjnych i dziesiątki singli. Dobrze znany na Wyspach Brytyjskich skład charakteryzował się genialnym połączeniem drum’n’bassu, dubstepu, grime’u i hip-hopu. Przez lata na scenie nawiązali współpracę z największymi nazwiskami muzyki rozrywkowej jak Noisia, Skrillex, Excision, Alix Perez, Knife Party i wielu więcej. W swoich poczynaniach byli wspierani przez The Prodigy, Snoop Dogga, Deadmau5a, Public Enemy, a wcześniej także przez Amy Winehouse.

Scena bassowa znała ich szczególnie dzięki współpracy z Noisią. Z holenderskimi artystami zaczęli działać już w 2009 roku, następnie tworząc projekt I Am Legion i nagrywając album wydany w 2013 roku. Przez ostatnie 7 lat koncertowali w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach, Australii i Nowej Zelandii. Ebow Graham był obdarzony niesamowicie niskim i jednym z najciekawszych głosów na brytyjskiej scenie hip-hopowej. Matriarchy to ich najświeższy materiał, który nagrali w pełnym składzie w 2019 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Noisia feat. Foreign Beggars – Shellshock


Oficjalne oświadczenie zespołu

Wieloletnia kariera zespołu wciąż nabierała rozpędu i nieoczekiwanie została przerwana śmiercią 41-letniego Ebowa Grahama, który był jednym z liderów i założycieli grupy. Nie jest znana oficjalna przyczyna śmierci Brytyjczyka, jednak koledzy artysty mówią o nieszczęśliwym i bliżej nieokreślonym wypadku. Ebow Graham, znany także pod pseudonimem Metropolis i Elliott Yorke, osierocił swojego 9-letniego syna Cassiusa. Pozostali członkowie zespołu wystosowali oficjalne oświadczenie i, ze względu na młody wiek jego syna, zorganizowali dla niego zrzutkę w serwisie Just Giving.

Metropolis zostanie zapamiętany z takich hitów jak Contact, Shellshock czy Modus. W mediach społecznościowych pożegnali go m.in Rag’n’Bone ManSkream oraz Andy C. Legendarni artyści w Polsce występowali kilkukrotnie w 2012 i 2013 roku.

Noisia feat. Foreign Beggars – Contact

Skrillex feat. Foreign Beggars – Still Getting In

Zobacz także: Noisia & Foreign Beggars prezentują I Am Legion

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →