Dwaj polacy na Red Bull Music Academy 2008

News

Znamy nazwiska dwóch polskich uczestników 10 edycji Red Bull Music Academy 2008, która odbędzie się w Barcelonie. Są nimi Marcin Cisło i Marek Stuczynsui.

Już po raz dziesiąty tysiące zainspirowanych muzyka artystów zgłosiło chęć swojego uczestnictwa w Red Bull Music Academy, która w tym roku odbędzie się w Barcelonie (Hiszpania) w dniach 21.09 – 24.10. W tej jubileuszowej 10. edycji Red Bull Music Academy weźmie udział dwóch polskich reprezentantów:

Marcin Cisło z Warszawy znany jako Kwazar
Marek Stuczynsui z Krakowa znany jako Eltron John.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym roku napłynęło 2276 aplikacji z 83 krajów, Jury Red Bull Music Academy wybrało 60 zgłoszeń, w tym dwa z Polski. W Barcelonie swoje umiejętności będą szlifować Marcin Cisło z Warszawy, znany jako Kwazar i Marek Stuczynsui z Krakowa, znany jako Eltron John.

W tym roku, aby jak najlepiej dokonać wyboru spośród ponad dwóch tysięcy zgłoszeń, Jury Akademii zwerbowało do swojego składu uznanych dziennikarzy i muzyków oraz uczestników poprzednich edycji akademii. W trakcie obrad jurorzy szukali aplikacji kreatywnych i otwartych umysłów nie tylko pod kątem tworzenia muzyki. Spomiędzy formularzy, które z całego świata dotarły do centrali Akademii, znacząca ilość obejmowała zgłoszenia studentów chcących doskonalić swe umiejętności w tradycyjnym podejściu do muzyki: komponowaniu, aranżacji.

Nowe style reprezentowane przez artystów z całego świata obejmowały purystów reggae odkrywających ciemne i żywe rytmy dubstep, amerykański hip-hop ze środkowego zachodu skrzyżowany w kierunku francuskiego elektro.

Marcin Cisło vel Kwazar w swych produkcjach muzycznych korzysta z umiejętności nabytych na Inżynierii Dźwięku w warszawskiej Akademii Filmu i TV, a stosuje je głównie do miksów ragamuffin i jungle. Kwazar najlepiej czuje się w: drum‘n’bass, breakcore i francuskim electro.

Eltron John, 23-letni
student filozofii od niedawna zajmuje się produkcją muzyki i specjalizuje się w produkcji house’owych brzmień z motywami z syntezatora. Jednak największą inspiracją Eltona jest disco: „brudne, świerzbiące, mroczne, niezgrabne i głębokie”. Jako DJ Eltron John gra przyjemne dancefloorowe kawałki wytwórni Rong i Tirka, produkcje dona nu disco Todda Terje, Full Pupp oraz Hercules&Love Affair lub francuskiego wokalisty i tekściarza: Sebastiana Telliera.

Co roku w ramach selekcji muzycy zainteresowani udziałem w Red Bull Music Academy biorą udział w Laboratoriach przygotowujących ich do procesu przesyłania zgłoszeń. W tym roku wokaliści i twórcy beatów brali udział w warsztatach w ponad 40 krajach na całym świecie.

W Polsce Laboratoria Red Bull Music Academy odbyły się w kwietniu w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Duże zainteresowanie, jakim cieszyły się te warsztaty sprawiły, że Polscy artyści kolejny raz licznie przesłali swe aplikacje do Red Bull Music Academy.

Wyselekcjonowana grupa 60 uczestników reprezentuje zróżnicowane umiejętności, różne poziomy doświadczenia i różnorodny dorobek kulturowy. Dzięki temu barcelońska edycja Red Bull Music Academy ma szansę wydobyć tę wielobarwność i pozwolić uczestnikom wzajemnie czerpać z własnych doświadczeń, jednocześnie rozwijając się pod okiem najlepszych twórców.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.redbullmusicacademy.com
www.redbullmusicacademyradio.com

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →