Duża eksplozja w klubie w stolicy Azerbejdżanu. Są ofiary 

Fot. ABC News
News
Wybuch w klubie - co było powodem?

Do tragicznego zdarzenia doszło w Baku. Bawiący się w klubie goście zostali zaskoczeni przez potężny wybuch.

Wybuch w popularnym klubie – co było powodem?

W ubiegłym tygodniu w klubie nocnym w stolicy Azerbejdżanu, Baku, doszło do wybuchu, w którym zginęła jedna osoba, a 31 zostało rannych. Służby ratunkowe zostały wezwane do miejsca zdarzenia o 3 nad ranem i ugasiły pożar, zanim zdążył się rozprzestrzenić. Jak podała agencja AP, powołująca się na rzecznika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Azerbejdżanu, przyczyną wybuchu był najprawdopodobniej wyciek gazu – śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Prokuratura Generalna w Baku ustali, czy nie doszło do zewnętrznej manipulacji.

Kontynuowane są obecnie wszystkie niezbędne czynności śledcze, w tym powołanie odpowiednich ekspertów w sprawie karnej.

– powiedział prokurator generalny, cytowany przez Daily Mail. Minister ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Azerbejdżanu, generał pułkownik Kamaladdin Heydarov

Eksplozja w nocnym klubie w Baku

Dziesiątki ludzi w panice

W sutek tego tragicznego zdarzenia około 24 rannych trafiło do szpitala, większość z bardziej lub mniej dotkliwymi poparzeniami. Ministerstwo Zdrowia Azerbejdżanu nie odpowiedziało natychmiast na prośbę agencji Reuters o komentarz poza godzinami pracy. Z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych nie można było zaś się natychmiast skontaktować. Komunikaty zostały dopiero wydane po weekendzie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać dziesiątki ludzi ogarniętych paniką, niektórzy z nich są ranni i próbują oddalić się od uszkodzonego wskutek wybuchu budynku.

Bardzo smutna wiadomość o ofiarach śmiertelnych w wyniku wybuchu w klubie w centrum Baku. Moje kondolencje dla rodziny ofiary. Modlę się też o zdrowie wszystkich pokrzywdzonych w tym strasznym zdarzeniu osób.

– napisał na Twitterze ambasador USA Khazar Ibrahim.

katastrofa wybuch Azerbejdżan
Fot. ABC News

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →