Duffy, The Ting Tings, Buraka Som Sistema na HOF 2009

News

Kolejne gorące nazwiska pojawiają sie w line-upie tegorocznego Heineken Open'er Festiwalu.

„Ogłaszamy kolejnych wykonawców  Open’era – dzisiaj  to, co od zawsze stanowi jeden z fundamentów festiwalu  – pokazywanie nowych światowych gwiazd i odkryć muzycznych. Oto artyści, którzy w ekspresowym tempie weszli do muzycznej ekstraklasy, sprzedali miliony płyt, zdobyli niezliczoną ilość nagród i nominacji, a ubiegły rok przepełniony był ich muzyką: The Ting Tings i Duffy, a także  portugalskie objawienie – Buraka Som Sistema. Trzy wyjątkowe koncerty na Open’erze!” – Mikołaj Ziółkowski, Alter Art

Duffy

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Duffy przebojem wdarła się do światowego panteonu gwiazd, zdobywając nagrody i nominacje Grammy, MTV Music Awards, Mojo Awards i Q Awards. Właśnie została nominowana do Brit Awards i to aż w czterech kategoriach! Jej zeszłoroczna debiutancka płyta od razu trafiła na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii, stając się najlepiej sprzedającym się albumem na Wyspach. Na świecie „Rockferry” sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy. Walijska wokalistka osiągnęła oszałamiający sukces w bardzo krótkim czasie, co ciekawe zjednując sobie komercyjne stacje radiowe i telewizyjne, jak i alternatywną publiczność festiwalową.

 

Aimeé Ann Duffy urodziła się w 1984 roku w Północnej Walii. Od dzieciństwa interesowała się śpiewem, uczęszczała nawet do szkolnego chóru, z którego została wyproszona, bo „jej głos nie pasował”. Jako nastolatka próbowała swojego szczęścia w różnych lokalnych zespołach, a nawet na rok przeniosła się do Szwajcarii, żeby pracować nad materiałem. Na studiach również próbowała swoich sił na scenie, ale dopiero spotkanie z Jeanette Lee, współwłaścicielką wytwórni Rough Trade (a wcześniej wokalistką w Public Image Ltd. Johna Lydona) zmieniło jej los.

Do tej pory Duffy posiadała jedynie talent, teraz dzięki współpracy z byłym gitarzystą zasłużonej formacji Suede – Bernardem Butlerem, jej głos zyskał godną oprawę. Album nagrywany był z przerwami przez prawie 4 lata. W tym czasie Duffy zainspirowała się klasycznym brzmieniem soulowym i w tym kierunku podążały prace nad „Rockferry”, która natychmiast po premierze osiągnęła niesamowity sukces.

 „Rockferry” przeszła do historii jako najlepiej sprzedający się album na Wyspach Brytyjskich w 2008 roku. Już pierwszego dnia sprzedało się 60 tysięcy egzemplarzy, a przez pierwszy tydzień 180 tysięcy egzemplarzy. Płyta roku długie tygodnie spędziła w czołówce list przebojów, pokrywając się w wielu krajach złotem i platyną. Tętniące soulowym klimatem single „Mercy” i „Rockferry”, jak i przepełnione smutkiem „Warwick Avenue” i „Stepping Stone” zdobyły fale radiowe i serca słuchaczy na całym świecie. Duffy nie mogło zabraknąć na Open’erze.

 


 

The Ting Tings

To absolutny fenomen zeszłego roku. The Ting Tings połączyli popowe melodie z alternatywnym brzmieniem w sposób, w jaki nikt do tej pory tego nie dokonał. Dawno nie było zespołu, który tak szybko wdarłby się na listy przebojów. Singiel „That’s Not My Name” zadebiutował od razu na pierwszym miejscu, a album pt. „We Started Nothing” podążył jego ścieżką. W ciągu kilku miesięcy od premiery płyty The Ting Tings byli nominowani do MTV Music Awards, Q Awards i UK Festival Music Awards.

 

 

Grupę tworzą dwie osoby: perkusista Jules De Martino i wokalistka Katie White. Oboje od kilku lat próbowali swoich sił na scenie muzycznej biorąc udział w różnych projektach, ale dopiero wspólna inicjatywa zakończyła się tak spektakularnym sukcesem. Pierwsze nagrania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem BBC i już w 2007 roku zespół miał okazję zaprezentować się na festiwalu Glastonbury, a następnie podpisać kontrakt z wytwórnią Columbia. W 2008 The Ting Tings wzięli udział w trasie organizowanej przez NME, a singiel „Great DJ” spotkał się ze świetnym przyjęciem także w innych mediach.

Kiedy wyszło „That’s Not My Name”, wiadomo było już, że The Ting Tings są nie do zatrzymania. Cały sezon festiwalowy upłynął pod znakiem ekstrawaganckiego duetu, trudno było uciec przed ich przebojami. The Ting Tings udowadniają, że aby osiągnąć coś w muzyce, oprócz umiejętności i talentu, trzeba mieć jeszcze pomysł na zespół.

 


 

Buraka Som Sistema

Buraka Som Sistema to najnowsze objawienie muzyki klubowej. Dzięki nim odżyła też world music, bo nieprzewidywalni Portugalczycy połączyli w swojej twórczości energetyczne rytmy elektroniczne i miażdżące linie basu z tradycją muzyczną Angoli.

 

 

Ich styl muzyczny określany jest jako „kuduro”. Muzyka ta narodziła się na ulicach Luandy, jako tamtejszy odpowiednik hiphopu i szybko została podchwycona przez środowiska emigracyjne w Portugalii. W Europie dodano jeszcze bardzo modne brzmienia znane z house i rave. Dzięki przeróżnym wpływom, mimo tego że dominują teksty wystrzeliwane w języku portugalskim, szczera i korzenna energia formacji zrozumiała jest dla wszystkich.

Soundsystem tworzą DJ Riot, Lil’ John i Conductor oraz zaprzyjaźnieni raperzy. Na debiutanckim albumie długogrającym pt. „Black Diamond” nie zabrakło też gości specjalnych, którzy pokazują jak różne środowiska zafascynowane są brzmieniem kuduro. Oprócz raperki Pongolove występują tu bowiem ulubienica mediów M.I.A. oraz jeden z popularniejszych wykonawców brytyjskich – Kano. Za remiksy na singlach odpowiedzialni są Hot Chip, DJ Mehdi oraz  The Count And Sinden. Nic dziwnego, że Buraka Som Sistema to najbardziej gorąca nazwa ostatnich miesięcy.

Do tej pory swój występ potwierdzili:
Placebo, Duffy, The Ting Tings, Madness, Gossip i Buraka Som Sistema

Szczegóły:

 

DATA: 2-5 lipca 2009

MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
Od 3 XI 2008 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 240 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 260 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
       od 16 II 2009 karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) – 280 PLN
Karnet 3 dni (3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 300 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) – 320 PLN
Karnet 4 dni (2,3,4,5.07.2009) z polem namiotowym – 340 PLN
                                                           w sprzedaży również bilety jednodniowe
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci
www.ticketpro.pl i www.eventim.pl 
ORGANIZATOR: Alter Art 

Więcej:

www.alterart.pl

www.heineken.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →