Duet Howling zapowiada drugą płytę 

Zapowiedzi

Pięć lat po zaprezentowaniu debiutanckiego krążka Frank Wiedemann i RY X powracają do gry. Zwiastun nowej płyty napawa dużym optymizmem! Posłuchajcie!

Howling – dwa różne światy

Jedynym materiałem, jakim do tej pory poczęstowała nas formacja, było Sacred Ground z 2015 roku, które zostało wydane przez renomowaną wytwórnię Monkeytown Records. Nagranie dwunastu piosenek poprzedził ich występ w kultowym berlińskim Watergate, gdzie zagrali wspólnie bez specjalnego przygotowania. Mimo braku wcześniejszych prób okazało się, że panowie znaleźli wspólny język – choć jako solowi wykonawcy oscylują wokół zupełnie różnych estetyk. Australijski wokalista RY X, znany także jako lider grupy The Acid, specjalizuje się w łagodnym, podszytym delikatną elektroniką i folkiem popem. Frank Wiedemann współtworzy z kolei duet Âme, jedną z czołowych nazw w świecie niemieckiego techno i house’u. Oprócz tego, że gra zespołowo i macza palce przy działalności wytwórni Innervisions, dał się także poznać światu także jako autor remiksów dla Svena Vätha czy Underworld.

Howling – Howling 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Howling – emocjonalne połączenie

Okazało się jednak, że na styku tych dwóch pozornie niepasujących do siebie uniwersów powstało coś niezwykłego. Piosenki artystów osnuwa atmosferyczna, melancholijna aura, której blisko do dokonań Christiana Löfflera, Gidge albo Pionala. Z jednej strony słychać w nich odniesienia do minimal techno podszytego ambientowymi tłami, z drugiej gdzieniegdzie pojawiają się kojące akordy basu. Howling zagospodarowali lukę we współczesnej scenie klubowej, odsłaniając jej bardziej emotywne, intymne oblicze. Takie rozwiązanie zdało egzamin celująco. Nie dość, że duet zagościł w najważniejszych klubach i na największych festiwalach, to sam stworzył własne, cieszące się dużą estymą wydarzenie. Sacred Ground, impreza organizowana w zgodzie z naturą, od 2015 roku gości w niemieckim Trampe. W tym roku miał wystąpić na niej David August, WhoMadeWho, Cucina Powera czy Niklas Paschburg.

Howling – Signs (Rødhåd remix)

Płyta o spotkaniu

Po intensywnej trasie koncertowej muzycy na dłuższą chwilę zaszyli się w studiu. Pierwszym zwiastunem nowości był singiel Phases, który ukazał się w 2017 roku. Do ponad ośmiominutowego, zahaczającego o melodic house kawałka dołączył właśnie nowy singiel Bind. Jego premiera jest zarazem oficjalnym potwierdzeniem tego, że już wkrótce poznamy następcę Sacred GroundColure, które swoją nazwę zaczerpnęło od kolura – punktu zrównania dnia z nocą, pojawi się na półkach sklepowych 24 lipca. Polskim dystrybutorem albumu jest NoPaper Records. Artyści o swoim nowym wydawnictwie mówią:

To płyta, która opowiada o naszym spotkaniu. Pochodzimy z dwóch różnych planet, każdy z nas dryfuje na własnej orbicie, ale jesteśmy razem, gdy tworzymy wspólnie muzykę.

Na materiał, który w przeważającej większości zostanie oparty na organicznym brzmieniu, złoży się trzynaście piosenek. Jak opowiadają wykonawcy, utwory z Colure mają duży potencjał koncertowy.

Howling – Bind

Colure – poznaj tracklistę nowego albumu Howling

 1. Ellipses I
 2. Pieces
 3. Bind
 4. Healing
 5. Dew
 6. Need You Now
 7. The Water
 8. Light On
 9. Phases
 10. Mother Mother
 11. Body Inside
 12. Lover
 13. Ellipses II

Howling – Phases 

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →