DrumObsession już w ten weekend świętuje 13. urodziny

News
Już w tę sobotę, 12 października, w poznańskim Projekt LAB odbędzie się wydarzenie z okazji 13 urodzin poznańskiego kolektywu DrumObsession.

DrumObsession, czyli kawał historii

Ich cykl imprez wywodzi się z nieistniejącego już klubu IQ (później znanego jako Tunel) i założyli go wspólnie Artiztix oraz Kriss_J (wtedy w ekipie Fastcar). Obaj promotorzy postanowili też połączyć siły w postaci kolektywu. Nazwę zaczerpnęli właśnie od eventów, które organizowali – DrumObsession. Gdy przyjęli w swoje szeregi młodego zawodnika grającego pod ksywą Alegria, ten postanowił pchnąć cykl na wyższy poziom. Wspólnie zapraszali coraz więcej artystów z zagranicy.

Wkrótce okazało się, że każdy event wiązał się z importem. Artyści zapraszani przez DrumObsession często podczas swoich występów w Poznaniu grali po raz pierwszy w Polsce. Cykl rozrastał się (ekipa również), zmieniał miejsca rezydentury. Z IQ/Tunelu do Cafe Mięsna, a potem do Projekt LAB, gdzie są rezydentami do dziś. W górę poszła też jakość line-upów i realizacji wydarzeń, które nieustannie szlifują.

Urodziny DrumObsession – coroczne święto dnb i nie tylko

Na poprzednich edycjach urodzin zagrał szereg gwiazd. M.in. A Sides, Big Bud, Skeptical (ta edycja zajęła trzecie miejsce w Munoludach parę lat temu), Fracture, dBridge i Kid Drama (także jako Heart Drive z drugim takim występem na świecie!), Special Request b2b Om Unit (światowa premiera!), a także nieżyjący już Marcus Intalex. Zresztą wystarczy sprawdzić ich fanpage i poprzednie bookingi. To najlepszy sposób, by uświadomić sobie jak wiele zrobili dla lokalnej i polskiej sceny promując nieoczywiste dźwięki muzyki basowej.

13 lat DrumObsession, czyli kobiety górą. Co nas czeka?

Trzynasty jubileusz DrumObsession uświetni swoim występem DJ Storm. Brytyjka nazywana jest Pierwszą Damą drum & bassu, współzałożyła legendarną wytwórnię Metalheadz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DJ Storm

DJ Storm

Prócz niej pojawi się doskonale już znana Mantra. Szefowa najlepszego obecnie cyklu eventów jungle w Londynie – Rupture, jest także głównodowodzącą wytwórni o tej samej nazwie.

Mantra

Mantra

Całość odbędzie się pod egidą prowadzonej przez Mantrę inicjatywy EQ50. Działa ona na rzecz wsparcia kobiet i mniejszości na scenie DNB. W jej ramach w Projekt LAB w ciągu dnia odbędą się warsztaty DJskie oraz panel dyskusyjny, które poprowadzą headlinerki.

EQ50

EQ50

Nocą zaś główną scenę przejmują kobiety. Support dla gwiazd zapewnią lokalne talenty: Anthila i k.o. Z kolei panowie z DrumObsession zagrają wszystko POZA DNB na scenie barowej. W tym przypadku ograniczenie prędkości ponoć zostało narzucone do 140 bpmów.

13. urodziny DrumObsession – bilety

Bilety na urodzinową imprezę z DJ Storm i Mantrą w rolach głównych są dostępne na Biletomat.pl.

13. urodziny DrumObsession

13. urodziny DrumObsessionPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →