Drum&Bass: The Movement – dokument o kulturze drum&bass i jungle

News
Drum&Bass: The Movement - pełnometrażowy dokument o kulturze drum&bass i jungle - twórcy filmu, trailer i data premiery

Drum&Bass Arena to portal muzyczny, który jest odpowiedzialny za organizację prestiżowego plebiscytu - Drum&Bass Awards. W dobie światowego kryzysu, Drum&Bass Arena zapowiada pełnometrażowy film o kulturze i historii muzyki drum&bass i jungle.

Historia drum&bass

Jeśli wierzyć zapiskom, historia muzyki elektronicznej sięga końcówki lat 70. ubiegłego wieku, jednak pierwszy drum&bass jaki znamy, zaczął pojawiać się dopiero na początku lat 90. Pionierzy połamanych brzmień jak Andy C, Goldie, Roni Size, Chase & Status, LTJ Bukem, Dillinja czy Ed Rush od wielu lat wciąż wyznaczają trendy w tej dziedzinie. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu w rozwój sceny, część z nich została zaproszona do współtworzenia dokumentu o połamanych brzmieniach, czyli filmu Drum&Bass: The Movement.

dnb movement

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drum&Bass: The Movement – pełnometrażowy dokument o kulturze drum&bass i jungle

Film produkcji Drum&Bass Arena obejmie historię gatunku na przestrzeni lat 1996-2016. W związku z tym w dokumencie muzycznym zawarte zostaną opowieści artystów, organizatorów i labeli na temat rozwoju muzyki i korzeni drum&bassu. Drum&Bass: The Movement to także ukazanie, jaki ta muzyka w ostatnich 20 latach miała wpływ na rozwój całej sceny elektronicznej, kulturę pop czy gry video. W produkcji nie brakuje także scen z legendarnych klubów, wspomnień pierwszych MC czy numerów, które ukształtowały drum&bass, jaki znamy dzisiaj.

Film, który powstawał przez ostatnie 5 lat zawiera unikatowe wywiady z:

– Pionierami gatunku i artystami, którzy tworzyli go w ostatnich latach: Goldie, Grooverider, Andy C, DJ Hype, Roni Size, MC GQ, Skibadee, Total Science, Digital & Spirit, Ed Rush & Optical, Pendulum, Mefjus, Calyx & Teebee oraz Chase & Status.

– Właścicielami popularnych wytwórni, które narodziły nowe podgatunki: Hospital Records, Critical Music czy Renegade Hardware.

dnb movement 2

Drum&Bass: The Movement – twórcy filmu, trailer i data premiery

Drum&Bass: The Movement został wyreżyserowany przez kamerzystę muzycznego Baileya Hyatta, wyprodukowany przez Craiga Haynesa, a napisany przez dziennikarza, autora i prezentera Dave’a Jenkinsa. Premiera dokumentu przewidziana jest na 25 maja i zostanie wyemitowana w ramach D&BTV: Locked-In series.

Dostępny jest już oficjalny trailer dokumentu, który możecie obejrzeć poniżej.

Drum&Bass: The Movement – zobacz zwiastun filmu

Zobacz także: Netsky powraca z nowym albumem na Hospital Records.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →