Downtempowe „Moments” Catz 'N Dogz już jest

News
Catz 'n Dogz

W ostatni piątek, 26 czerwca miała premierę najnowsza płyta Catz 'N Dogz - Moments. Takiego albumu po chłopakach na pewno nikt się nie spodziewał. Zamiast klasycznie tanecznego klimatu (podsycanego jeszcze ostatnimi singlami dla Diynamic czy Defected), otrzymaliśmy znakomitą płytę downtempową.

Geneza powstania płyty

Na powstanie albumu wpływ miał czas pandemii – cały świat wtedy zwolnił, wrzucając wręcz wsteczny bieg. Dla DJ-ów przyzwyczajonych do szybkiego trybu życia, podróży i kontaktu z publicznością przestawienie się na inny styl życia było z pewnością jeszcze trudniejsze. Tymczasem Grzegorz i Wojtek oddali emocje – jakie powstały w nich w tym szczególnym czasie –  w formie melancholijnej płyty. Pierwotnie część z wyprodukowanej muzyki miała trafić do raperów jako bity, ale na szczęście pojawiła się wizja stworzenia z tych instrumentali pełnoprawnych piosenek.

Catz 'n Dogz – Time feat. Jaw

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trip-hop, nu-jazz, lounge, deep-house

Do muzyki dograne zostały wokale i dopasowane teksty. Te nowe utwory już nie namawiają do tańca rytmem 4×4, ale skłaniają do refleksji, zatrzymują słuchacza w pół zdania. Od razu czujemy, że w czasie lockdownu Catz 'N Dogz słuchali sporo klasycznego trip-hopu, old-schoolowego rapu i chill- outowych brzmień. Płyta jest concept-albumem, który zabiera w muzyczną podróż szlakami Air, Massive Attack, Morcheeby czy Tricky’ego.

Zatrzymaj chwilę

Zespół uchwycił na płycie atmosferę chwil – stąd zresztą pomysł na tytuł Moments (Captured by Catz 'N Dogz) i ubrał emocje w mgliste, muzyczne pejzaże dźwiękowe. Tracki podszyte jazzem i stylistyką lo-fi idealnie brzmią podczas relaksu na łonie natury, na słuchawkach podczas spaceru czy medytacji.

Tej płyty po prostu musicie posłuchać, by odkryć najpiękniejsze fragmenty właśnie dla siebie. W utworze Sunrise usłyszycie na wokalu długoletniego przyjaciela zespołu Jamesa Yuilla, funkujące nu-jazzowe Memories koresponduje z deepowym Time (nagrane we współpracy z Jawem). Life zachwyca trip-hopowym groove’em i estetyką slo-mo niczym produkcje Air, podczas gdy Love mógłby być bitem pod kawałek stricte hip-hopowy. Znakomite Meditate nagrane jest z towarzyszeniem Heather Chelan, którą to utalentowaną artystkę Catz ‘N Dogz zauważyli kiedyś  na Soundcloud. It’s OK jest jakże trafnym podsumowaniem czasu lockdownu, gdy dawaliśmy sobie przyzwolenie na emocjonalne huśtawki i tęsknoty: It’s OK to be sad!

Catz 'n Dogz Ft. James Yuill – Sunrise

Album zamyka deep-house’owe Tomorrow z euforycznym, dokumentującym festiwalową radość teledyskiem, którego premiera odbyła się na naszym portalu w środę.

Płytą zachwyciło się już wielu DJ-ów światowej kultury tanecznej: Od Dixona po Jazzanovę, Jimpstera i Moodymanna. teraz kolej na Was!

Catz 'n Dogz – It’s Ok

foto główne: Jesus Ugalde

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →