Dostawca sprzętu na nielegalny rave ukarany grzywną w wysokości 4 tys. funtów

Fot. Pixabay
News
Rave'y trwają w najlepsze 

W nielegalnej imprezie w południowej Walii, którą rozbiła policja, wzięło udział około 3000 osób.

Drogi rave

Pochodzący z Lewes w East Sussex Nigel Harris przyznał się do dostarczenia sprzętu na nielegalną imprezę plenerową w Brecon Beacons. Podczas rozprawy w Swansea Magistrates’ Court zeznawał, że do końca był przekonany o tym, że sprzęt miał posłużyć przy okazji świętowania 21. urodzin jednego z jego klientów. Harris twierdził, że został poinformowany przez owego klienta o tym, iż żadne przepisy „lockdownowe” nie zostaną złamane. W słowa Walijczyka nie uwierzył sąd i nałożył na oskarżonego grzywnę w wysokości 4 tysięcy funtów.

Nielegalny rave w Benwen

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W imprezie, na której wykorzystany był sprzęt Harrisa, wzięło udział około 3 tysiące osób. Na miejscu zjawiła się zaalarmowana przez lokalnych mieszkańców policja i rozbiła nielegalny rave. Co najmniej ośmiu organizatorów zostało ukaranych mandatami o ustalonej wysokości do 10 tysięcy funtów. Dokonano również trzech aresztowań. Po całym zdarzeniu walijska policja stwierdziła, że wydarzenie to było „całkowicie nie do przyjęcia” i skrytykowała „ekstremalnie nieodpowiedzialne działania uczestników”. Do identyfikacji organizatorów rave’u użyto drona.  Harris ma trzy miesiące na zapłacenie grzywny. Nakazano mu zapłacić dodatkowe 200 funtów kosztów sądowych.

Nielegalne imprezy w Walii

Nielegalny rave w Banwen rozpoczął się zaledwie dwa dni po tym, jak rząd walijski wprowadził surowsze kary dla organizatorów nielegalnych imprez. W tym czasie minister zdrowia Vaughan Gething powiedział, że wysoka kara za organizację zabronionych eventów „odzwierciedla potencjalnie poważne konsekwencje dla zdrowia publicznego”.

Zmiany w przepisach, które wprowadzamy, dają policji nowe uprawnienia. Chcemy z całą stanowczością powstrzymać tego typu wydarzenia – skomentował Gething.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →