„Greatest Hits” od trio dOP

Zapowiedzi

Trzy lata po wydaniu pierwszego singla, francuskie trio dOP ogłosiło wydanie albumu zatytułowanego "Greatest Hits".

Paryskie trio dOP, do którego należą Damian Van de Sande, Clement Zemstov oraz Jonathan Illel, już od trzech lat zdobywa parkiety klubów na całym świecie. Ich znak rozpoznawczy to przepełniony sexem i soulem house. Praktycznie każdy z wyprodukowanych przez nich numerów staję się hitem. Ostatnio nie małego rozgłosu przyniosła dOP kompilacja Watergate 06, która swoją formą przypominała bardziej album, aniżeli standardowy mix. Powód? Na płycie znalazło się 13 utworów, z czego 12 było niewydanymi dotąd produkcjami.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Teraz przyszedł czas na „Greatest Hits” od dOP. Tytuł wskazywałby raczej na zbiór największych przebojów trio, nie ma jednak nic bardziej mylnego. Znani z szalonego i kontrowersyjnego stylu bycia Damian, Clement oraz Jonathan postanowili tak właśnie nazwać swój debiutancki album.

 

Do jego stworzenia artyści zaprosili znanego francuskiego kompozytora – Emmanuela d’Orlando oraz Macedonian Radio Symphonic Orchestra, co dodało albumowi dramatycznego charakteru, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Do nagrania materiału na „Greatest Hits” dOP wykorzystali niemal wszystkie dostępne w studiu instrumenty m.in.: pianino, chiński flet, harmonijkę, gongi, prekusję czy też syntezatory analogowe. Na albumie usłyszymy także wokale Seuila oraz Guillaume Coutu Dumonta. Czeka nas zatem instrumentalna uczta muzyczna.

 

 

Premierę debiutanckiego albumu dOP przewidziano na początek października tego roku. Warto także dodać, że zaplanowano wydanie trzech płyt winylowych z remixami utworów z albumu w wykonaniu takich gwiazd jak: Herbert, Âme oraz DJ Koze.

 

dOP – Greatest Hits [Circus Company]

Data wydania: 04.10.2010

 


Tracklista:
01. Worm Hunting
02. No More Daddy
03. 1 Gram
04. Talk Show
05. Assurance Vie
06. Happy Meal
07. L’ Hopital, La Rue, La Prison
08. U R
09. Lacy Lad
10. Love Ride
11. New York
12. Final Dive
13. 3 Suitcases
14. Deaf Wagrant

dop

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →