Domówka w Lancashire rozbita przez policję. „Chcieliśmy się zabawić”

News
Fot. Scott Varley

Nielegalne domówki na terytorium Anglii mają się w najlepsze. Nawet drakońskie kary wprowadzone przez rząd Borisa Johnsona nie odstraszają ich organizatorów i uczestników. Parę dni temu, jedna z takich imprez została brutalnie przerwana przez policję.

Ile wydarzyło się takich sytuacji, jednak z (nie)wiadomych nam względów, nie jest nam dane o nich usłyszeć? Nie ma tego złego, co by na dobre(?) nie wyszło, więc na przeciw naszym pragnieniom wyszła grupa studentów z Anglii. Policja z hrabstwa Lancashire przerwała przyjęcie urodzinowe w domu przy Wigan Road w mieście Ormskirk około godziny 02:45 w niedzielę. Na miejscu okazało się, że część z osób chcąc uniknąć grzywny, uciekła przez okno. Nie zabrakło aresztowań i srogich mandatów.

Byliśmy znudzeni. Chcieliśmy się tylko zabawić”

Dwuminutowe nagranie z policyjnej kamery udostępnione przez stację Sky News pokazuje moment wejścia funkcjonariuszy do mieszkania. Zapis rozmów z osobami tam przebywającymi, poddają pod wątpliwość świadomość popełnionego przez młodocianych imprezowiczów czynu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Organizatorka imprezy, studentka Edge Hill University otrzymała zawrotną karę w wysokości 10 000 funtów. Na nagraniu słychać, jak mówi funkcjonariuszom, że przyjęcie miało być „małym zgromadzeniem”. Inni tłumaczyli, że… byli znudzeni i po prostu chcieli się zabawić.

Domówka w Lancashire rozbita przez policję

Fot. What Works Network

Srogie mandaty i aresztowanie

Rzecznik policji wyznał, że 9 osób w domu otrzymało mandat w wysokości 800 funtów. A wszystko wedle nowych przepisów, które weszły w życie 29 stycznia. Ponadto, jednego z imprezowiczów oskarżono o napaść na funkcjonariusza policji w wyniku szarpaniny.

Funkcjonariusze, którzy przybili na imprezę w Ormskirk, skorzystali z obowiązujących uprawnień, w wyniku czego wydano kilka mandatów. Impreza ta była rażącym złamaniem obecnych obostrzeń, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Nie zwracali oni uwagi na bezpieczeństwo lokalnej społeczności , ani funkcjonariuszy, którzy musieli uczestniczyć w przerwaniu spotkania. Nie wspominając o ogromnej presji Narodowej Służby Zdrowia

– wyznał nadinspektor Karen Edwards z policji w Lancashire.

Według rzecznika uniwersytetu, do którego uczęszczają studenci, niewykluczone jest wyciągnięcie wobec nich najsurowszej kary, jaką jest wydalenie z uczelni.

Domówka w Lancashire rozbita przez policję

Fot. Getty Images

Minister Priti Patel: Nie ma zmiłuj”

Nowe kary zostały ogłoszone nie tak dawno przez Ministra Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii, Priti Patel podczas jednej z konferencji prasowych. Mowa tu o podwyższonej grzywnie do 800 funtów, wobec każdego uczestnika nielegalnych zgromadzeń domowych liczących 15 lub więcej osób. Będą się one podwajać za każde kolejne wykroczenie, do maksymalnej kwoty 6 400 funtów. 

Rząd nie będzie pozwalał, by niewielka liczba osób narażała innych na ryzyko. Moje przesłanie jest jasne. Jeśli nie będziesz przestrzegać zasad, policja wyciągnie konsekwencje

– wyznała Minister

Koronna Służba Prokuratorska (CPS) stwierdziła, że ​​w Anglii i Walii w okresie od 1 kwietnia do 30 września doszło do 1688 przestępstw związanych z organizacją nielegalnych imprez. Kolejny raport ma pojawić się niedługo.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →